Як сіяти хліб.

Пшеницю вирощують на великих полях. Посів підрозділяється на озимий та ярий. Озимий - це особливий сорт, висівають перед настанням стійкого заморозка. Яровий посів проводиться після сходу снігу. Як тільки грунт підсохне, на поле виїжджають трактори з плугами і боронами. В підготовлений грунт виробляється безпосередній посів.
Вам знадобиться
  • - трактор;
  • - комбайн;
  • - сівалки;
  • - гербіциди суцільної дії;
  • - комплексні мінеральні добрива;
  • - насіння;
  • - хімічний склад для обробки насіння.
Інструкція
1
Перед будь-яким посівом, будь то озима або яра пшениця, тримайте ділянку без посіву не менше одного року, потім обробіть його гербіцидами суцільної дії, проведіть попередню оранку і знову обробіть гербіцидами.
2
Перед посадкою внесіть комплексні мінеральні добрива і проведіть повторну оранку.
3
повновагих зерно обробіть хімічним складом, Прово на віялках.
4
Висівайте озиму пшеницю в кінці вересня, на початку жовтня. Терміни висіву залежать від погодних та кліматичних умов. Посів робите з допомогою сівалок.
5
Протягом зими проведіть 2-3 заходи по затримці снігу. Якщо поле знаходиться в наметала зоні, наприклад між лісосмугами, то затримку снігу виробляти необов'язково.
6
Прибирайте озиму пшеницю, як тільки основна частина класів прийшла в стадію технічної зрілості.
7
Ярицю висівайте в підготовлений грунт. Підготовку з видалення бур'янів зробіть восени. Навесні внесіть комплексні мінеральні добрива, зробіть оранку і приступайте до посіву. Точні терміни висіву також залежать від погодних та кліматичних умов. Щоб їх визначити орієнтуйтеся на той час, коли вся техніка зможе вийти в поле і не загрузне в багнюці. У великих господарствах найбільш рентабельно тримати агронома, який вкаже точні терміни посіву та збору врожаю, орієнтуючись на сорт пшениці і на погодні умови даного року.
8
Проводьте обмолот під час масової технічної стиглості класів.
9
Якщо заходи щодо підготовки ґрунту до посіву були проведені своєчасно і правильно, то ніякого додаткового догляду агротехніка вирощування не передбачає.
10
При недостатній обробці доведеться справити прополку і розпушування за допомогою техніки. При вирощуванні хліба вже з минулого століття не використовується ручна праця.