Як зробити діодні ліхтарі.

Найбільш важливою перевагою діодного ліхтаря, зробленого своїми руками за запропонованою схемою, є вільний вибір елементів живлення. Це можливо, завдяки преобразователю напруги. У конструкції батарейного відсіку немає контактних майданчиків для елементів, ліхтарик оснащений двома клемами для введення харчування. Тому особливою умовою застосування ліхтарик а є необхідність припаяти до елементів висновки гнучким проводом.
Інструкція
1
Зберіть діоди в 6 паралельних ланцюгів, розташовуючи по 2 діода послідовно. Підберіть 6 баластних резисторів і встановіть на кожну ланцюжок. Встановіть напруга, що йде на вихід перетворювача в межах 0,05 - 0,1 В вище допустимого падіння напруги в ланцюгах діодів.
2
Візьміть танталові конденсатори К53-4. Для зниження внутрішнього опору використовуйте 5 штук, підключаючи паралельно по 10 мкФ. Коли будете вибирати резистори в схему перетворювача, включаючи підлаштування, віддайте перевагу імпортним surface mount.
3
Дроссель мотайте вручну на броньовий сердечник Б22 - 14 витків, можна Б13 - 19 витків. Особливу увагу на марку фериту M2000 не зважайте.
4
Регулювання вам буде потрібно в будь-якому випадку, найпростіший спосіб - зазор. Креслите плату за вказівками даташіта на MAX1674, уникайте поміщати багато вигинів в первинну ланцюг харчування.
5
Здійснюючи регулювання дроселя, орієнтуйтеся на 93-95% ККД перетворювача. Стягніть половинки сердечника дроселя латунним гвинтом і гайкою. Підкладіть широкополі картонні шайби під саму головку і під гайку. Спочатку візьміть шайбу з м'якої папери і стягуйте половинки гвинтом, щоб домогтися мінімуму струму в ланцюзі харчування. Тепер виміряйте зазор, підберіть шайбу з щільного паперу. Можете використовувати кальку, цигарковий, конденсаторний папір, папір для самописців.
6
Регулюйте дросель при розрахунковій навантаженні, припадаємо на перетворювач. Правильним регулюванням дроселя ви формує майбутню функцію ККД від напруги живлення. Регулюючи дросель, вибирайте таку напругу живлення, яке збираєтеся прикладати до ліхтарик у.
7
Встановіть баластні резистори з емальованим ніхромом 0,2 на МЛТ-0,125. Можете застосовувати більший перетин.
8
Розпряміть один кінець дроту, опір включите в схему. До цього ж висновку резистора припаяйте відрізок тонкого мідного проводу або волосся, взятий з багатожильного дроти. Увімкніть живлення. Регулюйте в сторону зменшення опору. Зачистіть відрізок ніхрому з краю на 0,5 мм і обмотайте мідним дротом, потім запаяти. При необхідності повторіть.