Як в'язати п'яту у шкарпеток.

Теплі вовняні шкарпетки, пов'язані своїми руками, завжди приємніше, ніж куплені на ринку. В них вкладають душу, фантазію. В в'язанні шкарпеток можна втілити найрізноманітніші фантазії! В'язати їх дуже просто, але деяка складність виникає при вив'язування п'яти для носка.
Інструкція
1
Для найбільшої міцності в'язки прив'яжіть до основної вовняної нитки ще одну - капронову. Розділіть все полотно в'язки на дві, рівні між собою, частини. Продовжуйте в'язати лише одну половину полотна, яку вирішите зробити п'ятою. Для зручності скиньте всі петлі двох спиць п'яткової половини полотна на одну. Зв'яжіть висоту п'яти.
2
Висота п'яти визначається наступним чином: кількість кромок (крайових) петель полотна яти повинна бути рівним споконвічного числу петель однієї спиці. Наприклад, якщо на початку в'язки носка на кожній спиці було по 15 петель, то число кромочних на вив'язати полотні п'яти теж має бути 15, тобто зв'язати потрібно 30 рядів.
3
Призупините в'язання. Зверніть увагу на те, що закінчувати в'язку висоти п'яти потрібно обов'язково тільки лицьовим рядом. Надайте форму п'яти шляхом убавленія серединних петель пяточного полотна. Для цього подумки розділіть вив'язати полотно п'яти на три рівні частини. Якщо петлі цілком без залишку на три не діляться, то вийшов залишок додайте до середини. Наприклад, якщо на спиці 32 петлі, то по краях слід залишити по 10, а за серединку прийняти - 12 петель.
4
Зв'яжіть перший ряд зі зменшенням за допомогою виворітних петель наступним чином: пров'яжіть першу частину бічних петель і всі петлі середини, за винятком однієї. Її пров'яжіть разом з першою петлею другої крайової частини.
5
Другий ряд в'язати за аналогією з першим: пров'яжіть бічні петлі, але пам'ятайте, що однією петлі вже немає, потім середню частину, за винятком останньої. Цю останню петлю пров'яжіть з першою петлею іншої бічної частини п'яти. Чергуйте перший і другий ряди, таким чином, поки на спиці не залишаться лише тільки середні петлі пяточного полотна. Продовжуйте в'язати п'яту у носка, поки не зрівняли довжину її полотна з довжиною полотна середньої частини.