Як підшукати робочий персонал.

Проблема пошуку персоналу практично постійно стоїть перед співробітниками відділу кадрів будь-якого підприємства. Адже навіть в тих компаніях, які працюють не перший рік, існує плинність кадрів. Залежно від специфіки роботи самої компанії, використовуються різні методи пошуку персоналу , кожен з яких має свої переваги і недоліки.
Інструкція
1
Звернення в державну службу зайнятості. В цьому випадку для організації пошук персоналу здійснюватиметься без будь-яких фінансових витрат. Пошук робочого персоналу з використанням послуг державної служби зайнятості досить ефективний, але ось фахівці-здобувачі мало відповідають тим запитам, які пред'являє роботодавець. Завдання служби - працевлаштування населення, тому з особливою ретельністю претендентів на робоче місце там не відбирають.
2
Все частіше останнім часом організації воліють готувати власні кадри, навчаючи їх у профільних вузах. Цей спосіб досить хороший, оскільки молоді спеціалісти освоюють виробничі процеси з азів, але його недоліком є достатньо довгий термін підготовки потрібного фахівця - від 4 до 6 років.
3
Пошук персоналу , здійснюваний за допомогою оголошень, опублікованих в засобах масової інформації, дозволяє забезпечити хороший вибір і ефективний при наборі фахівців середньої і нижчої ланки. Але він досить трудовитрат, оскільки з кожним з них необхідно працювати індивідуально і витрачати багато часу на співбесіди.
4
Все частіше, незважаючи на значні фінансові витрати, підприємства звертаються в спеціальні агентства з підбору персоналу . Їх співробітники розташовують базами резюме і здатні первинний відбір кандидатів здійснювати своїми силами. Пошук здійснюється за кількома критеріями, що враховують не тільки професію і кваліфікацію кандидата, а й корпоративну культуру організації. Такі агентства навіть здійснюють контроль в період адаптації та випробувального терміну кандидата. Особливо ефективний пошук через такі агентства фахівців вищої ланки, управлінців високої кваліфікації.
Корисна порада
З урахуванням специфіки своєї організації, її фінансових можливостей, потрібного рівня кваліфікації та досвіду претендентів, використовуйте ці методи при пошуку та підборі персоналу. Але врахуйте, що найефективнішим, хоч і найкоштовнішим, буде звернення в спеціалізоване кадрове агентство.