Як утилізувати холодильник.

Старий холодильник є громіздким приладом, який важко винести з квартири і дотягнути до смітника. До того ж у ньому міститься велика кількість небезпечного для здоров'я хладореагентов (фреону). Тому краще за все не виставляти віджилий своє століття прилад у двір, а довірити його утилізацію фахівцям.
Інструкція
1
Ви можете самостійно відвезти холодильник в пункт утилізації або на спеціалізовану звалище. Там з вас не візьмуть ніяких грошей, але процес доставки холодильник а в пункт призначення досить трудомісткий. Для початку вам треба винести його з дому, для чого буде потрібно двоє досить сильних людей. Далі вам необхідно транспортний засіб, на якому його можна відвезти. Оскільки сучасні холодильник і вельми великі, то вам знадобитися невеликий вантажівка, а такий транспорт є під рукою не у кожного. Однак якщо відповідний автомобіль у вас є і знайдеться людина, яка зможе допомогти з виносом і завантаженням холодильник а, то це безкоштовний і вельми зручний спосіб позбутися старої речі.
2
Найпростішим способом є платна утилізація. Вона порівняно недорога - від однієї до двох тисяч рублів. У цю ціну входить винос холодильник а з квартири, вивезення його в пункт утилізації та подальша переробка. Якщо порівнювати ціну платній утилізації з вартістю послуг вантажників і перевізників, то виявляється, що дана послуга майже в два рази дешевше, так як холодильник відправляється в переробку, тому фахівцям вельми вигідно забрати його у вас.
3
В рідкісних випадках утилізація холодильник а може виявитися безкоштовно. Цей спосіб працює, тільки якщо ваш холодильник не старий (максимум 3-4 роки) і популярної моделі. В такому випадку він придатися ремонтним майстерням на запчастини, так що вони зможуть забрати холодильник безкоштовно.
4
Іноді магазини з продажу побутової техніки проводять акції з безкоштовної утилізації при купівлі нового холодильник а. В такому випадку співробітники магазина доставлять вам новий холодильник і одразу ж заберуть старий. Такий варіант вельми зручний, оскільки він не вимагає від вас ніяких додаткових витрат і не займає багато часу.
5
Буває так, що виникає необхідність позбудеться старого, але ще робочого холодильник а. В такому випадку ви можете розмістити в інтернеті оголошення про те, що продається або віддається безкоштовно бувший холодильник . Ціна залежить від часу експлуатації приладу і схоронності його зовнішнього вигляду. Але навіть самий старий і негарний холодильник обов'язково знайде господаря, так як часто саме такі побутові прилади набувають для дачі.
Зверніть увагу
Необхідно акуратно поводитися навіть зі старими і зламаними холодильниками, щоб не пошкодити трубки і не допустити витік небезпечного хладорегента.
Корисна порада
Описані вище способи утилізації також підійдуть і для інших великих побутових приладів, наприклад для пральної машинки.