Як зваляти валянки.

В старовину валянки коштували великих грошей. В селянських сім'ях досить часто носили одну пару на всіх, та й одягали їх тільки по великих святах. Сьогодні, валянки можна купити практично на кожному розі, але виготовити їх самому так само просто, як і купити.
Вам знадобиться
  • - шерсть для мокрого валяння
  • - пакувальна плівка (з лопати кульки)
  • - москітна сітка або фатин
  • - гаряча вода
  • - миючий засіб для посуду
  • - каструля
  • - губка для миття посуду
Інструкція
1
Намалюйте ескіз майбутніх валянок на аркуші ватману. Ескіз повинен представляти не один валянок, а обидва валянки, з'єднані разом халявами. При створенні ескізу варто пам'ятати, що в процесі валяння майбутнє валянки сядуть приблизно на 30%. Потім перенесіть ескіз на пакувальну плівку. На вирізану таким чином плівку починайте укладати шерсть для валяння. Заздалегідь підготуйте мильний розчин (розведіть у теплій воді пару крапель миючого засобу).
2
Шерсть необхідно укладати точно по формі і не виступати більше 1 см за лекало з пакувальної плівки. Перший шар укладайте пасмами вовни вздовж лекала, другий шар укладайте поперек. Потім накрийте заготовку сіткою, змочіть мильним розчином і починайте валяти. Переверніть на іншу сторону, загніть виступаючі кінці вовни. І повторіть процедуру з укладанням і валянням на цій стороні.
3
Весь процес необхідно повторювати по черзі на кожній стороні, поки не отримаєте потрібну товщину валянка. Домігшись потрібної товщини, простірніте майбутні валянки в теплому мильному розчині і починайте м'яти їх так, як ніби це тісто. Закінчивши з цією процедурою, розріжте заготовку навпіл, на два валянки. Набейте кожен валянок папером, надавши форму, і поставте сушитися в тепле місце.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=GDf9B9pGXik