Як виміряти швидкість вітру.

Вітер - це той природний фактор, з яким людина не може не рахуватися. Сила вітру впливає на швидкість руху морських суден, хоча на них давно вже немає вітрил. Вітер дозволяє або перешкоджає роботі висотних кранів, крутить млинові жорна, дає електрику. Вітер може нанести катастрофічні руйнування.
Вам знадобиться
  • - Флюгер-анемометр;
  • - ручний анемометр;
  • - секундомір;
  • - перекладні таблиці.
Інструкція
1
Найпоширеніший спосіб визначення сили вітру , можна сказати побутовий - це установка на даху або на окремо розташованих щоглі флюгера-анемометра.Такіе пристрої випускаються нашою промисловістю. У масовому і обов'язковому порядку за часів СРСР вони поставлялися в усі школи для облаштування метеорологічних площадок.Прі бажанні ви можете зробити подібний флюгер-анемометр своїми руками. Швидкість вітру тут визначається величиною відхилення шарнірно закріпленої металевою дошки щодо восьми штіфтов.По таблиці потім визначають значення швидкості вітру , відповідної штифту сектора.
2
В умовах неприв'язаного місця розташування - в поході, геологорозвідці, широко на судах використовується цей метод - швидкості вітру , як за короткі, так і за тривалі проміжки часу, зручно заміряти за допомогою ручного механічного анемометра .Для вимірювання швидкості вітру ручним анемометром вам знадобиться ще секундомір. Вийшовши на вітер, одночасно із зняттям з гальма анемометра, ви запускаєте секундомір. Після закінчення, наприклад, хвилини, анемометр стопориться, і знімаються показанія.Средняя швидкість вітру становитиме частка від ділення свідчення на циферблаті на 60.Напрімер, V = 480: 60 = 8 м/сек.Такім чином, ви отримаєте середню швидкість вітру у відрізку 60-ти секунд. Для більшої точності можна збільшити час виміру або проводити неодноразові заміри з невеликими інтервалами.
3
Нарешті, силу вітру ви можете визначити за зовнішніми ознаками. Озирніться навколо - під дією вітру під різним нахилом піднімається дим з труби або від багаття, гнуться або ламаються гілки дерев, на водоймах або дзеркальна гладь, або піднімається брижі, а при більш сильному вітрі - перекочуються волни.Прімерную силу вітру в цьому випадку ви можете визначити за таблицями.
4
Таблиця вимірювання швидкості вітру .
Швидкість вітру можна визначити за допомогою шкали Бофорта, розробленої в 1806 році. Процес визначення полягає у візуальному розгляді взаємодії вітру з різними предметами на суші і в морі.
Інструкція
1
Для визначення швидкості вітру, що позначає штиль і досягає 1 км/год, ви повинні відзначити, що листя на деревах залишаються нерухомими, а дим піднімається строго вертикально. На море штилю відповідає дзеркальна гладь і повна відсутність хвилювання.
2
Визначте, чи є відхилення диму від вертикального напрямку і чи залишаються нерухомими листя дерев. В цей же час на море присутній легка брижі, а висота хвиль коливається в межах 10 см. Якщо це так, то швидкість вітру складає від 2 до 5 км/год і відповідає 1 балу за шкалою Бофорта. Такий вітер називається тихим.
3
Коли вітер слабо колише листя дерев, трохи повертає флюгера і відчувається обличчям, це означає, що його швидкість сягає від 6 до 11 км/год. На море легкому вітрі відповідає поява коротких хвиль і склоподібних гребенів.
4
Для того щоб визначити слабкий вітер, рівний 3 балам за шкалою Бофорта, подивіться, гойдаються чи тонкі гілки і опадає чи дим, що виходить з верхівки труби. На море при такому вітрі присутній легке хвилювання, пінисті гребені і невеликі білі баранці. Швидкість слабкого вітру коливається від 12 до 19 км/ч.
5
Якщо вітер помірний, ви помітите, що пил піднімається від землі, дим розчиняється в повітрі, а гілки середньої величини активно коливаються. Хвилі на морі досягають 1,5 метра у висоту. Поміркованому вітрі відповідає швидкість від 20 до 28 км/ч.
6
Для визначення швидкості, що дорівнює 5 балам за шкалою Бофорта, відзначте, що вітер відчувається руками і свистить у вухах, тонкі стовбури дерев гойдаються. Море неспокійне, з великою кількістю білих баранчиків, а висота хвиль доходить до 2 метрів. Такий вітер називається свіжим, і його швидкість може досягати 38 км/ч.
7
При сильному вітрі ви побачите, що тонкі стовбури дерев гнуться, і почуєте гудіння телеграфних проводів. На море з'являться хвилі, що піднімаються до 3 метрів, водна пил і великі гребені. Сильного вітру відповідає швидкість від 39 до 49 км/ч.
8
Великі гілки гнуться до землі, а йти проти вітру стає важко - це означає, що його швидкість сягає від 50 до 61 км/год. На море присутній сильне хвилювання, піна зривається з гребенів хвиль і стелиться за вітром. Такий вітер відповідає 8 балам за шкалою Бофорта і називається міцним.
9
При дуже міцному вітрі гілки дерев починають ламатися, а говорити стає неможливо. Хвилі на морі досягають 7 метрів у висоту, з країв гребенів злітають бризки. Такому вітрі відповідає швидкість від 62 до 74 км/ч.
10
Для визначення швидкості, що дорівнює 9 балам за шкалою Бофорта, відзначте, що вітер гне великі дерева, ламає великі гілки і зриває черепицю з дахів. Гребені морських хвиль досягають 8 метрів у висоту, перекидаються і розлітаються в бризки. Такий вітер називається штормовим, і його швидкість може досягати 88 км/ч.
11
Сильний шторм на суші буває дуже рідко. Він руйнує будівлі, вириває дерева з корінням. Швидкість вітру при сильному штормі коливається від 89 до 102 км/год. Поверхня моря біліє від піни, а висота хвиль доходить до 10 метрів.
12
При жорстокому штормі спостерігаються серйозні руйнування на великих територіях. Швидкість вітру складає максимум 117 км/год. Дрібні суду неможливо побачити через хвилі, висота яких може досягати 11 метрів.
13
Вітер, що залишає за собою спустошливі руйнування, називається ураганом. Повітря на море наповнений піною і бризками, видимість ускладнена. Хвилі перевищують 11 метрів у висоту. Швидкість урагану становить більше 117 км/ч.