Як змінити маску підмережі.

При перебудові локальній мережі або об'єднанні декількох мереж в одну необхідно міняти значення деяких параметрів. Краще робити це самостійно, а не сподіватися на автоматичні зміни налаштувань.
Інструкція
1
Для об'єднання декількох локальних мереж необхідно з'єднати між собою мережеві концентратори або маршрутизатори, що входять до складу кожної з них. Здійсніть цю операцію. Пам'ятайте про те, що категорично забороняється з'єднувати мережеві пристрої кільцевим способом.
2
В принципі, отримати доступ до будь-якого комп'ютера, що входить до складу вийшла мережі, можна без здійснення додаткових налаштувань. Проблеми можуть виникнути лише в тому випадку, коли вам необхідно створити загальні мережеві ресурси або встановити загальнодоступний принтер. Для запобігання появи внутрішньомережевих помилок налаштуйте параметри мережевих адаптерів.
3
Якщо комп'ютери одне з мереж до об'єднання отримували доступ до інтернету, то слід налаштувати залишилися пристрою. Відкрийте центр управління мережами і загальним доступом.
4
Оберіть меню «Зміна параметрів адаптера». Клацніть правою кнопкою миші по мережевому підключенню, освіченій нової локальною мережею, і перейдіть в його властивості.
5
Виберіть пункт «Протокол Інтернету версії TCP/IPv4». Активуйте пункт «Використовувати наступний IP-адреса». У першому полі введіть IP, який буде збігатися з адресами комп'ютерів головної мережі трьома першими сегментами. Природно, не слід вказувати значення четвертого сегмента, яке вже використовується іншим пристроєм.
6
Натисніть клавішу Tab. Система автоматично видасть маску підмережі для даного мережевого адаптера. Якщо вам необхідно використовувати інше значення, то змініть його самостійно. При необхідності, вкажіть значення основного шлюзу і DSN-сервера. Зазвичай ці поля заповнюють в тому випадку, якщо необхідно забезпечити даному пристрою доступ до інтернету.
7
Повторіть алгоритм налаштувань мережевого адаптера на всіх інших комп'ютерах. Кожен раз вводите однакове значення маски підмережі і різні IP-адреси для пристроїв.