Як вибрати пускач.

Магнітний пускач - це пристрій для дистанційного керування силовими навантаженнями (найчастіше електродвигунами). В автомобілі пускач призначений для управління асинхронним електродвигуном з короткозамкненим ротором. Крім того, пускач забезпечує захист двигуна від перевантажень і сигналізацію про його роботу. Пускачі розрізняються за призначенням, наявності додаткових функцій, стійкістю до зовнішніх впливів, величиною струму, робочій напрузі.
Інструкція
1
Вибір по серії електромагнітного пускача. З вітчизняних пускателей найбільш поширені ПМЛ, ПМ12 і ПМУ. З іноземних - Siemens, Legrand та ABB.
2
Вибір пускача по струму навантаження, яку він здатний комутувати (включати і вимикати). Для автомобілів застосовуються пускачі 1 величини з комутованими струмами 10 і 16 А. Врахуйте, що ця величина повинна бути більше максимального струму електродвигуна або іншого електроприладу.
3
Вибір пускача за робочою напругою котушки, яке повинно відповідати напрузі електричного кола автомобіля. В даному випадку стандартне значення напруги складає ~ 24 В.
4
Вибір пускача за кількістю додаткових контактів, яке має бути рівним числу контактів в схемі управління. Прикінцеві та розмикаючих контакти враховуються окремо один від одного. Якщо кількість контактів недостатньо для підключення в схему управління, можна застосувати спеціалізовану приставку. Ця приставка уповільнює спрацьовування контактів на короткий час і пускач можна використовувати як реле часу.
5
Вибір пускача за ступенем захисту від шкідливих впливів навколишнього середовища (IP).
6
Вибір пускача по наявності або відсутності теплового реле залежить від того, чи допускає технологічний режим роботи керованого електродвигуна перевантаження.
7
Вибір пускача по наявності або відсутності реверсу залежить від того, чи є керований електродвигун реверсивним чи ні.
8
Вибір пускача за додатковими елементам управління (кнопки, сигнальні лампи) залежить від уподобань користувача та умовам експлуатації.
9
Вибір пускача по класу зносостійкості залежить від того, чи буде він призначатися для комутації навантаження в режимі частих спрацьовувань. При великій кількості включень і виключень в годину рекомендується вибирати безконтактні пускачі.
Корисна порада
Надійність і тривалість безвідмовної роботи пускача залежить не тільки від правильного вибору, а й від дотримань умов експлуатації.