Як вибрати підсилювач в авто.

Підсилювач в авто призначений для посилення напруги і сили струму сигналу звукової системи до потрібної величини, щоб динаміки видавали максимально сильний і чистий звук. З цього видно, що підсилювач є одним з найважливіших елементів аудіосистеми авто мобіля і забезпечує її якісну роботу.
Інструкція
1
Підсилювачі бувають двоканальні, триканальні, чотирьохканальні, п'ятиканальну і моноблочні. Двох- і триканальні розраховані на 2 колонки або сабвуфер, працюють з навантаженням низького опору. Варіанти цих моделей, призначені для роботи з сабвуфером, мають плавне посилення баса і фільтр низьких частот. Чотирьохканальні підсилювачі за схемою нагадують 2 спарених двохканальних підсилювача. Відрізняються можливістю підключення трьох акустичних систем (двох стереофонічних і однієї монофонічною). П'ятиканальну являють собою чотирьохканальний підсилювач з окремим каналом підключення сабвуфера. Моноблочні підсилювачі призначені для посилення сигналу до дуже великої потужності.
2
Залежно від ККД та рівня спотворення сигналу підсилювачі поділяються на класи. Підсилювачі А-класу видають найменш спотворений сигнал, але їх ККД становить всього 20%. Через малої потужності і високої вартості в авто мобіля використовуються рідко. Підсилювачі В-класу могутніше класу А, але трохи більш спотворюють сигнал. Цей клас підсилювачів теж нечасто зустрічається в авто мобіля. Підсилювачі С-класу мають найвищий ККД, рівний 75%, але й так само сильно спотворюють сигнал. У аудиосистемах класу Hi-Fi не застосовуються. Змішаний клас А/В мають середні рівні потужності і спотворення сигналу і найбільш часто зустрічаються в авто. Підсилювачі D-класу з функцією цифрової обробки сигналу компактні, потужні і дають відносно чистий звук, але їх вартість значно вища, ніж підсилювачів А/В-класу.
3
При виборі підсилювача зверніть увагу на коефіцієнт THD, що показує ступінь спотворення сигналу після проходження всіх блоків підсилювача. Зазвичай цей коефіцієнт вказується для різних діапазонів частот і чим менше його процентний значення, тим чистіше буде звук.
4
Параметр розподілу каналів вимірюється в децибелах і дає інформацію про ізольованості каналів один від одного. Чим вище його значення, тим краще робота підсилювача.
5
Демпфуючих фактор підсилювача показує рівень погашається інерції мембрани між імпульсами. Чим вище показник, тим чистіше звук.
6
Крім усього описаного на вибір вплине система регулювань підсилювача і наявність вбудованих фільтрів і входів. Фільтри додатково «очищають» сигнал і найчастіше зустрічаються в підсилювачах середнього і вищого класів. Характеризують фільтри показники частот (для якої частоти фільтр призначений) і крутизни зрізу (ступінь ослаблення сигналу в даній частоті).
7
Крім звичайних роз'ємів, підсилювачі можуть мати і додаткові. У бюджетних підсилювачів - високоамплітудні входи для підключення до магнітоли без лінійних виходів. Дорогі і середні за вартістю підсилювачі повинні мати лінійні входи для підключення процесорів, еквалайзерів або великої кількості підсилювачів до одного головного пристрою.
8
Можливість застосування на підсилювачі підключення «в міст», тобто об'єднання двох каналів в один потужний монофонічний канал для сабвуфера.