Як намалювати юрту.

Юрта - одне з найдавніших людських жител. Вона збереглася до наших днів майже в незмінному вигляді, оскільки надзвичайно зручна для тих, хто веде кочовий спосіб життя. Юрта являє собою кругле будова з гострою дахом, покрите повстю. Малюють її приблизно так само, як і будь-який предмет циліндричної форми.
Вам знадобиться
  • -простий олівець;
  • -лист паперу;
  • -фарби або кольорові олівці;
  • -картінка із зображенням юрти.
Інструкція
1
Оскільки у вас навряд чи є можливість намалювати юрту з натури, візьміть картинку, на якій зображено це житло азіатських кочівників. Уважно розгляньте, будь воно форми і на що схожа кожна його частина. Низ юрти являє собою низький широкий циліндр, а верх має конусоподібну форму.
2
Лист в цьому випадку краще покласти горизонтально. Якщо ж ви збираєтеся намалювати не тільки роті, але якусь побутову сценку з життя кочівників, то розташування листа буде залежати від вашого задуму. Юрта стоїть не на порожньому місці. Як правило, живуть в ній степові кочівники, так що для початку намалюйте лінію горизонту. Це просто пряма лінія приблизно посередині аркуша. Вона може бути трохи вище або нижче, але в будь-якому випадку повинна бути паралельна нижньому краю.
3
Розділіть лінію горизонту навпіл і проведіть через середину тонку вертикальну лінію. Від лінії горизонту відкладіть по осьовій рівні відрізки вгору і вниз. Вони не повинні бути дуже довгими, ширина юрти приблизно в 2 рази більше її висоти, і потрібно, щоб будова помістилося на аркуші. Розділіть висоту на 2 частини. Нижня закінчуватиметься трохи вище лінії горизонту. Поставте на місці з'єднання даху і стіни точку.
4
По лінії горизонту відкладіть вправо і вліво відрізки, приблизно рівні половині ширини юрти. Проведіть через ці точки 2 вертикальні лінії, рівні висоті стіни. Нижні точки цих ліній повинні бути на одному рівні по відношенню до нижнього краю аркуша і трохи вища точки, яку ви поставили внизу осьової лінії. Верхні кінці цих ліній знаходяться трохи вище точки з'єднання стіни і дахи.
5
З'єднайте нижні точки дугою. Опукла частина її спрямована вниз. Верхні точки з'єднайте такий же дугою. Середини обох дуг проходять через відповідні точки на осьовій лінії. Намалюйте дах. Верхні точки вертикальних ліній, між якими ви щойно намалювали дугу, з'єднайте прямими лініями з самої верхньої точкою, поставленої вами на осьовий.
6
Посередині стіни намалюйте двері. Косяк її проходить під самим дахом. Намалюйте коротку смужку, паралельну лінії з'єднання даху і стіни. Ведіть її на однакове невелику відстань від осьової в одну і в іншу сторону. Намалюйте стійки. Вони являють собою 2 широкі лінії, що йдуть вниз від кінців косяка. Внизу їх кінці з'єднайте відрізком, паралельним нижньому краю стіни, але розташованим трохи вище. Усередині получившегося прямокутника зробіть щось на зразок вікна - проведіть 2 тонкі прямі лінії, паралельні нижньої лінії аркуша, і обведіть що знаходиться між ними частина осьової.
7
На стіні юрти зробіть 3 дуги, паралельні вже наявним. Центральну їх частина не промальовувати, на цьому місці знаходиться двері. Розфарбуйте юрту в рівномірний сірувато-коричневий колір. Дуги на стіні прорисуйте більш темною фарбою. Ці лінії повинні бути тонкими. Дах зробіть білою, світло-сірої або жовтуватою.
Зверніть увагу
Рівну поверхню пустелі і безхмарне небо краще залити фарбою до того, як ви почнете розфарбовувати юрту.
Корисна порада
Для того, щоб юрта була добре видна на тлі пустелі, пісок зробіть декілька світліше стін. Біла дах буде дуже добре виглядати на тлі яскраво-блакитного неба.