Як поліпшити чіткість фотографії в фотошопі.

Невдало вийшов, нечіткий кадр простіше перезняти, ніж поліпшити. Але в деяких випадках є сенс спробувати злегка поліпшити зображення. Тим більше що редактор Photoshop володіє багатим інструментарієм на цей випадок.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop;
  • - фотографія.
Інструкція
1
Відкрийте фотографію, чіткість якої потрібно підвищити, у програмі Photoshop. Зробіть це за допомогою поєднання клавіш Ctrl + O або за допомогою команди Open («Відкрити») з меню File («Файл»).
2
Переведіть фотографію в колірній режим Lab. Для цього в меню Image («Зображення») виберіть опцію Mode («Режим»). У цій опції виберіть режим Lab.
3
Перейдіть в палітру каналів. Ця палітра знаходиться під палітрою Layers («Шари»), для того, щоб переключитися на неї, клацніть лівою кнопкою миші по вкладці Channels («Канали»).
4
Залиште видимим тільки канал Lightness («Яскравість»). Для цього клацніть лівою кнопкою миші по цьому каналу. Зображення стане чорно-білим.
5
Застосуйте до каналу «Яскравість» фільтр Unsharp Mask. Його можна знайти в групі Sharpen («Різкість») меню Filter («Фільтр»). У вікні налаштувань фільтра виставите параметр Amount («Величина») на 85%, параметр Radius («Радіус») на 1-3 пікселя. Параметр Threshold («Поріг») поставте рівний чотирьом рівням. Можливо, для вашої фотографії оптимальними будуть інші значення налаштувань. Експериментуйте з налаштуваннями і подивіться, як змінюється зображення.
6
Клацніть лівою кнопкою миші по каналу Lab в палітрі каналів і подивіться на свою фотографію в кольорі. Якщо потрібно, застосуйте фільтр ще раз.
7
Переведіть фотографію назад в режим RGB. Робиться це через уже відому вам опцію Mode («Режим») з меню Image («Зображення»). Клацніть лівою кнопкою миші по режиму RGB. Без перекладу зображення в цей режим вам не вдасться зберегти фотографію у форматі JPG.
8
Збережіть фотографію з поліпшеною чіткість ю командою Save («Зберегти») або Save As («Зберегти як») меню File («Файл»).
Корисна порада
Для більш повного контролю над зміною чіткості фотографії збільште зображення до ста відсотків. Це можна зробити, перетягнувши повзунок під палітрою «Навігатор» в крайнє праве положення. Збільшуючи чіткість фотографії великого розміру, яка відкрита у вікні Photoshop відсотків на п'ятнадцять від своєї реальної величини, ви можете не помітити результатів застосування фільтра і зіпсувати фотографію надлишкової різкістю.