Як заучувати текст.

Будь текст володіє певною смисловим навантаженням. У повсякденному житті ми стикаємося з заучування різних типів текст ов: від уривків художньої прози до різного роду промов і текст ов-презентацій. Процес заучування пройде успішно, якщо буде заснований на розуміння логічного «стрижня» текст а. Тому при написанні текст ов для заучування варто приділити особливу увагу логічній послідовності і формуванню текст ових блоків з завершеною смисловим навантаженням.
Вам знадобиться
  • Текст для заучування, посидючість, здатність до
Інструкція
1
Поділяючи текст на смислові блоки, ми полегшуємо собі процес запам'ятовування через виділення основної думки в кожному абзаці. Таким чином формується логічний ланцюжок з основоположних фактів, що становлять ідею, яку Вам необхідно запам'ятати. Зазвичай ми поділяємо текст на 3 основні блоки - вступ, основна частина, заключеніе.1) Прочитайте вступ перший раз, намагаючись виділити лінію дійових осіб (формат - приватне подання, подання від імені організації, перший уривок художнього твору і т. п.). Знову прочитайте абзац, звертаючи увагу на описові моменти і лексичні звороти текст а. Спираючись на логічну послідовність вступу постарайтеся відтворити прочитаний текст . На заучування вступу в середньому йде від 3 до 5 прочитування. Перший раз дозвольте собі підглядати, але тренуйте пам'ять - скорочуйте число підглядання з кожним разом! Після того, як у вашій пам'яті зміцнилося вступ, переходьте до основної частини і почніть з запам'ятовування логічного переходу від вступу до теми основного блоку.
2
2) В основній частині виділіть ключові слова. Постарайтеся запам'ятати характер взаємодії між об'єктами Вашої мови. Для заучування знадобиться також кілька разів вголос відтворити текст основний часті.Еслі основна частина об'ємна і зачіпає кілька важливих тем - розбийте її на смислові етапи. Це допоможе вам зміцнити в пам'яті логічну послідовність текст а.
3
3) Висновок зазвичай містить підсумовуючу вищепредставлених текст оцінку, припущення, побажання або твердження. Запам'ятовуйте ув'язнення як висновок попереднього текст а. Неодноразове прочитання укладення допоможе вам засвоїти тонкощі текст а й попрацювати над інтонаційної навантаженням.
Зверніть увагу
При відтворенні повного тексту діє те ж правило - перший раз можна підглядати, але на другий раз підглядання скоротити.
Корисна порада
Після того як Ви вивчили кожен з виділених блоків прочитайте текст ще раз. З правильною інтонацією і вдумливим проголошенням завчених фрагментів. При необхідності, перш ніж на пам'ять прочитати завчений текст, прочитайте його стільки разів, скільки Вам потрібно. Отже, для того, щоб запам'ятовувати текст, нам необхідно виділяти його основні смислові компоненти - створюйте в пам'яті хронологічну послідовність тексту.