Як зробити аерограф.

Аерографія - це мистецтво нанесення малюнків на поверхню за допомогою спеціального пристрою. Це пристрій - аерограф. Він дуже схожий на пульверизатор, працює за тим же принципом, але має вигідне відмінність: струмінь фарби з аерографа можна точніше налаштувати, і вона набагато вже струменя, що випускається зі звичайного розпилювача.
Вам знадобиться
  • Звичайна кулькова ручка з порожнім стрижнем (бажано);
  • Маленький шматочок пластика;
  • Клей з будь-яким розчинником;
  • голкою або шпилькою.
Інструкція
1
Береться ручка і виймається з неї стержень. З стрижня витягується металева головка з кулькою. Якщо в стержні є чорнило, то після витягування металевої головки його потрібно очистити від чорнила. Потрібно продути стрижень, поки не витечуть всі чорнило і прочистити його за допомогою розчинника. Потім голкою або шпилькою видаляється кульку з металевої головки стержня. Після видалення кульки головка промивається розчинником і вставляється в стержень назад.
2
З пластика вирізаються дві смужки приблизною шириною в 15 мм і довжиною 2 см. Ці смуги склеюються під прямим кутом і одна просверливается під стрижень, а інша - під корпус ручки. Отвори повинні знаходитися на осі симетрії.
3
В один отвір вставляється стрижень, в інше - відповідно, корпус ручки. Шляхом їх переміщення потрібно домогтися того, щоб кінець стержня злегка перекривав отвір для корпусу ручки. Аерограф готов.Чтоби приступити до фарбування, потрібно опустити кінець стержня в розведену фарбу і дути в той кінець ручки, який вільний.
Корисна порада
Якщо хочеться вдосконалити цей аерограф, можна підключити до нього компресор, від холодильника, наприклад. Для зручності можна зробити клапан подачі фарби. Це для випадку, коли використовується компресор. Корпус ручки сверлится, діаметр отвору повинен становити 3 мм. Якщо отвір закрити пальцем, то повітря піде через сопло, створюватиметься розрядження на кінці стержня, і фарба розбризкуватиметься, піднімаючись по стрижні. Прибравши палець, можна домогтися того, що повітря не буде доходити до сопла, а виходитиме через отвір і розбризкування прекратітся.Также можна підібрати корпус ручки з такого пластика, який не руйнується від розчинника - тоді не доведеться часто міняти корпус ручки.