Як сплатити виставлений рахунок.

Діяльність організацій неможлива без будь-яких оплат контрагентам. Для їх здійснення використовують різні способи, наприклад, оплата за договором (якщо в договорі прописана сума оплат або додається графік), оплата по рахунку . Можна оплатити як готівкою організації, так і безготівковими.
Вам знадобиться
  • - рахунок від постачальника;
  • - грошові кошти.
Інструкція
1
Щоб оплатити по рахунку , природно, вам необхідно його мати. Як правило, він містить номер, дату складання, суму і найменування платежу, наприклад, оплата за канцелярські товари, реквізити одержувача. Складається він в одному примірнику, який і передається платнику.
2
Щоб у вас була можливість оплачувати за безготівковим ра рахунку , вам необхідно відкрити розрахунковий рахунок в будь-якому відділенні банку. Після цього складіть платіжне доручення на підставі виставленого рахунку. Суму і призначення платежу вкажіть відповідно отриманому документу.
3
Платіжне доручення необхідно скласти в подвійному екземплярі, один з яких залишається у банку, другий - передається вам. Після проведення платежу (на це, як правило, йде від години до трьох діб) вам нададуть виписку і платіжний документ зі штампом банку. Ці папери будуть підтвердженням платежу.
4
Також оплатити по рахунку ви можете, не виходячи з офісу. Для цього вам необхідно встановити програму Банк-клієнт. Плюси цієї програми в тому, що є можливість контролювати рух грошових коштів самостійно. Мінуси ж лише в тому, що вам потрібно буде щомісяця оплачувати використання Банк-клієнт.
5
Якщо ви оплачуєте готівкою, тобто з каси організації, слід враховувати, що сума оплати не повинна перевищувати 100 тисяч рублів, також слід враховувати ліміт грошових коштів в касі організації, який встановлюється обслуговуючим банком.
6
На підставі рахунку складається витратно-касовий ордер (форма № КО-2). В підставі необхідно написати найменування платежу, а в додатку вказати номер і дату рахунку.
7
Слід також враховувати, що кошти видаються за дорученням, тобто якщо співробітник постачальника приїхав за готівковими коштами, він повинен надати вам довіреність. Його дані також потрібно записати в витратно-касовому ордері. Документ підписує керівник організації, головний бухгалтер і касир. Після цього документ реєструється в касовій книзі.