Як містити ящірок. Як відрізнити ящірку дівчинку від ящірки хлопчика.

Багато хто сьогодні, замислюючись про придбання домашньої тварини, зупиняють свій вибір на так званих екзотичних тварин - ящірках . Що це? Данина моді? Бажання виділитися і підкреслити свою індивідуальність? Або просто прагнення відчути нові враження? Як би там не було, в такому випадку найголовніше - вміти правильно утримувати свого вихованця.
Інструкція
1
Селіте ящірок тільки в тераріумах. Для правильного змісту будь-яких ящірок обов'язкова наявність води.
2
Не забувайте про те, що за своєю природою ящірки - хижаки. Тому щодня забезпечуйте їх як рослинною, так і тваринною їжею.
3
Якщо ви придбали дрібну ящірку - мешканку тропічних лісів, рясно засадити її тераріум рослинами. Вони будуть підтримувати необхідний рівень вологості і дозволять тварині напитися. Адже ці ящірки п'ють не як звичайні тварини - вони злизують крапельки води з листя рослин. Щоб на листках завжди утворювалися краплі, обприскуйте рослини кілька разів на день, зазвичай рекомендують це робити вранці і ввечері.
4
В своєму природному середовищі ящірки повинні час від часу ховатися в притулок. Забезпечте свого вихованця подібними притулками. Розміщуйте їх з урахуванням особливостей біології виду. Наприклад, для нічних видів ящірок обладнайте укриття поблизу обігріву. Так воно буде прогріватися протягом дня.
5
Забезпечте достатню кількість грунту в тераріумі. Ящірка повинна мати можливість рити нірки. Грунт може бути самим різним, але обов'язково абсорбуючим, легко чиститься, а в разі проковтування легко перетравлюватися.
6
Ящірки потребують постійного обігріві. Але пам'ятайте, що температура обігрівається місця повинна підтримуватися відповідно до потреб того чи іншого виду. Наприклад, живородних або прудкі ящірки досить 28 градусів, єгипетським шипохвостов необхідна температура 40 градусів, а то і вище.
7
Для утримання різних видів ящірок використовуйте різні форми і типи тераріумів. Для тварин, що ведуть наземний спосіб життя, обладнайте горизонтальний тераріум. Для деревних ящірок краще підійдуть тераріуми вертикального типу. А ящірки, які мешкають як на землі, так і на деревах, будуть відмінно почувати себе в кубічних тераріумах.