Як форсувати двигун "Юпітер".

Двигуни мотоциклів «ІЖ- Юпітер » легко піддаються форсуванню. Відсутність випускаються готових комплектів для форсировки змушують власників цих мотоциклів шукати способи форсажу за допомогою наявних деталей від інших моделей мотоциклів.
Інструкція
1
Для мотоциклів ІЖ з 175-кубовими циліндрами прекрасно підходять налаштовані резонатори мотоциклів ЗІД. Вони покращують тягу на середньому діапазоні оборотів. При бажанні додати тяги на високих оборотах рекомендуються резонатори від мотоблока СМБ-2.
2
Карбюратор встановіть К-65І від «ІЖ-Планети-5» з 32-мм дифузором. Для ще більшого збільшення потужності поставте два карбюратора. Якщо є бажання зробити тягу рівномірної на швидкостях до 100 км/год, використовуйте карбюратори К-65В від мотоцикла Восход. Розпилювачі, головні паливні жиклери і голки поставте від К-65Д. Рівень палива в камері поплавця не змінюйте. Два карбюратора К-65Д не сильно збільшать максимальну швидкість, але відчутно збільшать розгін.
3
В якості повітряного фільтра можна використовувати імпортний нульового опору. Більш доступним буде фільтр самостійного виготовлення. Для цього фільтруючий елемент (поролон) візьміть від «Восхода» і придбайте спеціальне масло для його просочення.
4
Для доведення циліндро-поршневої групи зробіть так, щоб поршні якнайменше відрізнялися за масою, а їхні вікна збігалися з продувними вікнами циліндрів і не перекривали їх. Зніміть фаску на крайках поршневих кілець і торцях поршневих пальців. Кінці стопорних кілець видаліть, щоб вони не заважали пальцях поршнів. Колінвал візьміть від двигуна « Юпітер » з рідинним охолодженням. Ненадійні алюмінієві сепаратори замінюються саморобними бронзовими або насипними голчастими. Головки циліндрів підтискаються способом підрізування їх торців. Цим самим буде збільшена ступінь стиснення до 10.2: 1. Подальше її збільшення негативно позначиться на ресурсі. Під головки встановлюються мідні прокладки від « Юпітер а-5». Відрегулюйте кут випередження запалювання (оптимальний 2.0 мм до ВМТ), встановіть імпортні свічки аналогічні А-23 (В), А-26.
5
Все пророблені операції піднімають потужність « Юпітер а» до 35-37 л.с.прі 7100 об/хв. Максимальна швидкість при такій потужності повинна бути 145-150 км/год. Встановивши рідинне охолодження, багатоканальну продувку, пелюсткові клапани, кільця-витискувачі в кривошипних камерах, безконтактне запалювання і резонатор на впуску можна збільшити потужність до 40-45 л.с.прі 8500-9000 об/хв.
Зверніть увагу
Після переробки використовуйте бензин з октановим числом не менше 92. Бажаніше - 95.
Корисна порада
Для додання мотоциклу спортивного стилю встановіть кермо від «Планети» старого зразка. Підніжки перенесіть назад на 100 мм. Ще буде необхідний спортивний обтічник.