Як фугувати плитку.

Фінальним етапом в укладанні плитки є фугование (затирка швів). Це забезпечує гарний зовнішній вигляд покладеної плитки, а так само надає їй гідроізолюючі властивості. Більшість сучасних затерли мають ще й антигрибкові властивості, що актуально для вологих приміщень.
Вам знадобиться
  • Затирка (цементна, силіконова або епоксидна);
  • Ємність для розведення затірки;
  • Малярська стрічка (для роботи з силіконовими або епоксидної фугою);
  • гумовий шпатель для фугування;
  • Поролонова губка і ємність для води;
  • Захисні рукавички.
Інструкція
1
Спочатку поверхню необхідно підготувати до фугуванні. Для цього необхідно дочекатися повного висихання плиткового клею, потім очистити шви від пилу та сміття, які могли в них потрапити (особливо це актуально для підлогової плитки). Найкраще пропилососити шви, щоб очистити їх, а саму плитку протерти вологою ганчіркою або губкою від пилу.
2
Якщо ви користуєтеся цементної затіркою, то для початку вам необхідно її розвести з водою. Для цього насипте суху затірку в ємність, потім додайте потрібну кількість води (співвідношення суміші і води вказується виробником на упаковці). Суха цементна затирка має дуже дрібну фракцію, майже як пудра, тому розмішувати її потрібно довго і ретельно. Спочатку порошок буде плавати по поверхні води і не змішуватися з нею, потім поступово почне виходити «тісто». Слідкуйте, щоб не залишилося грудочок, інакше шов буде неохайним і затірка не зможе повною мірою забезпечити гідроізоляцію.
3
На відміну від цементної затірки, силіконові та епоксидні суміші продаються вже в готовому для вживання вигляді, так що вам достатньо просто розкрити упаковку і приступити до роботи.
4
Найпростіше заповнювати шви цементної затіркою. Для цього візьміть гумовий шпатель для фугування і закладайте суміш в шов так, щоб всі порожнечі були заповнені. Частина суміші розмажеться по плитці, а на шві будуть надлишки. Нічого страшного, так і повинно бути, оскільки це початковий етап. Далі вам треба зняти надлишки гумовим шпателем. Для цього поставте шпатель поперек шва, злегка нахиливши вбік руху, і проведіть з натиском по шву. Після цього затирка в шві стане врівень з плиткою або трохи нижче, за рахунок закруглених країв плитки і м'якості гумового шпателя. Тепер ви можете або так і залишити, або зробити шов трохи більш рельєфним, якщо це відповідає вашій задумом. Для поглиблення шва просто вставте шпатель в шов на потрібну глибину і проведіть по шву, знімаючи зайве.
5
При роботі з силіконової і епоксидної затіркою виникає проблема подальшого очищення плитки від розмазати надлишків суміші. Дані види фугування дуже важко зняти з поверхні, особливо якщо плитка неглазурована або з рельєфною структурою поверхні. Тому працювати з даними видами затірки треба акуратно, а плитку по краях швів необхідно заклеїти малярською стрічкою. Сам принцип роботи такий же, як і з цементної фугою: закласти суміш в шов, зняти надлишки, при бажанні поглибити шов.
6
Коли затирка повністю висохне, плитку необхідно очистити від надлишків. У випадку з цементною затіркою вам потрібно відтерти все плитки вологою губкою, а при роботі з силіконовою або епоксидної - зняти забруднений малярську стрічку, наліплену близько швів.
Зверніть увагу
Обов'язково виконуйте терміни висихання плиткового клею і самої затірки, інакше під плиткою може з'явитися цвіль, а при очищенні поверхні від слідів суміші легко можна порушити акуратність швів.
Корисна порада
Намагайтеся замішувати затірку невеликими порціями, так як робота з нею вельми довга і копітка, а суміш починає густіти на повітрі приблизно через півгодини.