Як вибрати паяльну станцію.

В наше життя міцно увійшла електроніка, без якої не обходиться сьогодні жодна людина. А виробництво сучасної електроніки засновано на мікросхемах або чіпах. Але, на жаль, в різноманітних електронних приладах і обладнанні нерідко відбуваються поломки. Для їх усунення потрібно мати уявлення про способи зборки апаратури. У сучасній електроніці, в тому числі і побутової, використовуються технології так званого поверхневого монтажу.
Інструкція
1
З цієї причини для ремонту апаратури, виготовленої із зазначеної технології, неможливо обійтися без спеціального обладнання, а саме, паяльної станції, адже мікросхеми потрібно як впаивать при складанні, так і випоювати в разі необхідного ремонту.
2
Паяльні станції підрозділяються на монтажні та демонтажні. Перша (монтажна) являє собою звичайний паяльник, оснащений терморегулятором і індикатором (зазвичай цифровим) температури. Демонтажна паяльна станція складається з монтажної, обладнаної, залежно від складності, рядом додаткових елементів.
3
Процеси пайки поділяються на свинцеві і безсвинцеві. Різниця полягає в різниці температур нагрівання, при безсвинцевою пайку вона вища. Однак при високій температурі вище ймовірність пошкодження контактних (сусідніх) компонентів, а також самої мікросхеми, що дуже небажано. Тому віддавайте перевагу інструменту, що поєднує «низьку» температуру з високою теплопередачею.
4
Для оптимізації вищевказаних параметрів в паяльних станціях використовуються два різні способи нагріву мікросхем: термоповітряний і інфрачервоний (ІК). На цих способах і засновані різні типи паяльних станцій.
5
В термоповітряний станціях безконтактна пайка здійснюється так званим феном (відкритим потоком повітря, що нагрівається).
6
Пайка ІК паяльними станціями походить від нагрівального елемента в процесі випромінювання інфрачервоних хвиль (взамін потоку гарячого повітря). Гідність ІК випромінювання в тому, що при даному механізмі теплопередачі теплова енергія передається рівномірно по всій поверхні монтируемой мікросхеми. Однак такі станції більш дорогі і підходять більше для просунутих користувачів.
7
Вибір паяльної станції залежить від потреб в її застосуванні. Для локальних ремонтних робіт більше підходить ІК-технологія, так як повітряної струменем складно рівномірно прогріти площину зі значними лінійними параметрами (ремонт материнської плати). Для ремонту мобільних телефонів цілком підійде термоповітряний станція.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=R0CO1R3sPyk