Як вивчити бухгалтерію.

Послуги грамотного бухгалтера завжди були і будуть в ціні. Якщо ви відкриваєте свою невелику справу, вам також можуть знадобитися знання з бухгалтерського справі, навіть якщо ви плануєте наймати фахівця. Крім того, такого роду навички можуть придатися й для ведення власної домашньої бухгалтерії.
Інструкція
1
Найперше, з чого потрібно почати, якщо ви вирішили самостійно оволодіти бухгалтерським обліком, - з вивчення системи оподаткування Росії. Якщо у вас вже є вища економічна освіта, швидше за все, цю стадію навчання можна буде пропустити. Вам знадобиться тільки освіжити в пам'яті глави Податкового кодексу та ознайомитися з появою недавно.
2
Визначтеся, з якою системою оподаткування ви будете працювати. Якщо йдеться про спрощену систему, то необхідно вивчати положення закону, що стосуються саме її. Так, в Податковому кодексі ССО (спрощеної системи оподаткування) про спрощену систему голосують однойменна стаття 26.2. Щоб вникнути в усі тонкощі, звичайно, одного читання Кодексу недостатньо, тому купите, наприклад, книгу Смишляєва С. В. "Правила і нюанси застосування спрощеної системи оподаткування".
3
Після цього вирушайте або на спеціальні курси, або продовжуйте самостійне освоєння предмета. Що стосується курсів, вони бувають різних типів: на базі середньої освіти (зазвичай тривають до року) і на базі вищої освіти (термін навчання - близько 5-6 місяців). Диплом видається в обох випадках.
4
Самостійно вивчити основи бухгалтерії ви можете за допомогою віддалених курсів або книг. Тут важливо вибрати гарне керівництво, що містить інформацію, не відстають від останньої редакції Податкового кодексу. Купіть, наприклад, книгу Тамари Бєлікової "Бухгалтерський облік від нуля і до балансу". Про неї хороші відгуки серед тих, хто сам опановував навичками бухобліку. В навчальних посібниках наведені найпростіші завдання на складання проводок і розрахунок балансу. Спробуйте їх повирішувати, а також скласти свої на їх базі. Якщо ви зумієте впоратися з цим, вважайте, що бухгалтерським обліком ви володієте.
5
Врахуйте, що зараз весь облік ведеться в спеціальних комп'ютерних програмах, заснованих на базах даних. На курсах вас навчать ними користуватися. Але якщо ви вирішили обійтися без допомоги педагогів, доведеться додатково купувати керівництво по використанню програми, яку ви виберете. Найпоширеніша з них - 1С.
Корисна порада
Найголовніші принципи при вивченні бухгалтерського обліку - старанність і уважність. При розрахунку податків, заробітних плат, витрат і доходів не повинно бути помилок, адже це може призвести до істотних збитків і штрафів.
Ви вирішили освоїти професію бухгалтера, або доповнити свої професійні знання в сфері бізнесу? Способів вивчення бухгалтерського обліку існує досить багато. Виберіть відповідний саме вам.
Інструкція
1
Подайте заяву в середню спеціальну або вищий навчальний заклад на факультет бухгалтерського обліку. Якщо ви - випускник 9-го класу, то вам підійде технікум або коледж з відповідним факультетом. Навчання може проводитися як в очній формі, так і в заочній, і в вечірній. Термін навчання після 9-го класу - 3-4 роки, після 11-го класу - від 10 місяців до року.
2
Поступите до вищого навчального закладу відповідної спрямованості, якщо ваша освіта 11 класів. Форми навчання також можуть бути різні: очна, заочна або вечірня. Термін навчання складе 5-6 років. Але термін навчання може бути скорочений до 3-4-х років у разі наявності у вас середньої спеціальної освіти відповідного профілю.
3
Запишіться на короткострокові курси бухгалтерського обліку. Термін відвідування таких курсів становить від одного до чотирьох місяців. Теоретичні завдання поєднуються з практичними, по закінченню курсів складається іспит і видається свідоцтво про проходження курсу бухгалтерського обліку. Хороші курси повинні включати в себе роботу з комп'ютерними програмами, без яких неможливе ведення бухгалтерського обліку на сучасному рівні, такими як: "1С: Бухгалтерія", "1С: Підприємство" і ін.
4
Найміть репетитора, який надасть вам допомогу в освоєнні бухгалтерського обліку. Це може бути досвідчений бухгалтер, що володіє здібностями передавати накопичені знання в доступній для новачка формі. Теоретичні знання поєднуйте з практичними заняттями: з складанням бухгалтерських проводок, вирішенням завдань, і т.д.
5
Займіться самоосвітою. Це найбільш важкий шлях з усіх, але за умови високої самоорганізації, наявності хорошої навчальною літератури або комп'ютерних програм освітнього типу, дана ідея цілком здійсненна. Адже в сучасному світі цінуються насамперед знання й уміння, а потім вже наявність «корочки про освіту».