Як підключити концентратор.

Для розширення локальної мережі або об'єднання декількох підмереж в одну рекомендують використовувати мережеві концентратори . Щоб уникнути проблем у роботі нової мережі, необхідно правильно налаштувати і підключити це обладнання.
Вам знадобиться
  • - мережеві кабелі.
Інструкція
1
Для початку виберіть мережевий концентратор. При цьому зверніть увагу на загальну кількість портом для підключення мережевих пристроїв, а також на можливість їх налаштування. Краще вибирати мережевий концентратор, у якого кількість LAN-портів буде більше, ніж потрібно в даний момент.
2
Придбайте відповідне пристрій. Встановіть його в потрібному місці. Врахуйте, що до нього необхідно підключати мережеві кабелі і, можливо, пристрій буде нагріватися в процесі роботи. Підключіть мережевий концентратор до електромережі та увімкніть його.
3
З'єднайте за допомогою мережевих кабелів дане устаткування з подібними пристроями в локальній мережі. Якщо вам потрібно створити нову мережу, а не збільшити вже існуючу, то підключіть до мережного концентратора необхідні ноутбуки та комп'ютери.
4
Для того щоб у процесі роботи в мережі не плутати комп'ютери, рекомендують ставити їм статичні IP-адреси. Цей метод також дозволить підключити до деяких ПК принтери або подібні пристрої. Відкрийте панель управління. Перейдіть в меню «Мережа та інтернет».
5
Відкрийте меню «Центр управління мережами і загальним доступом». Перейдіть до пункту «Зміна параметрів адаптера». Клацніть правою кнопкою миші по мережевому підключенню, яке потрібно налаштувати, і відкрийте його властивості.
6
Виділіть пункт «Протокол інтернету TCP/IPv4» та натисніть кнопку «Властивості». Активуйте пункт «Використовувати наступний IP-адреса». Заповніть необхідні пункти даного меню. В межах однієї мережі краще використовувати IP-адреси, у яких будуть ідентичні перший, другий і третій сегменти.
7
У тому випадку, якщо в локальній мережі присутній роутер, маршрутизатор або модем, то введіть в поля «DNS-сервер» і «Основний» шлюз його IP-адресу для отримання доступу до інтернету.
Корисна порада
Не встановлюйте мережевий концентратор занадто далеко від основного скупчення комп'ютерів. Це підвищить ваші витрати на мережеві кабелі і зменшить швидкість роботи мережі.
Часом виникають ситуації, коли для розширення локальної мережі необхідно використовувати додаткове обладнання. У таких випадках рекомендують вдаватися до установки мережевого концентратора, або хаба .
Вам знадобиться
  • Мережевий концентратор (хаб), мережеві кабелі.
Інструкція
1
Для початку правильно виберіть мережевий концентратор. Якщо вам не потрібно особливим чином налаштовувати маршрутизацію всередині мережі, то придбайте звичайний мережевий концентратор з ненастраіваемимі портами.
2
Встановіть це обладнання в потрібному місці. Підключіть до нього харчування. Врахуйте, що не варто купувати найдешевші моделі концентраторів в тому випадку, якщо до нього буде підключено велику кількість комп'ютерів. В даному випадку ви ризикуєте сильної втратою швидкості передачі даних.
3
Виберіть другий мережевий концентратор, до якого ви будете підключати новий пристрій. Якщо в ньому немає вільних слотів Ethernet (LAN), то вимкніть від нього один пристрій. Рекомендують відключати комп'ютер, який менш затребуваний в даній мережі.
4
Підключіть до звільнився порту новий мережевий концентратор, використовуючи для цього мережевий кабель. Якщо у вас виникла необхідність з'єднати даний концентратор з ще одним хабом, то запам'ятайте одне правило: ніколи не поєднуйте подібні пристрої кільцем. Тобто не допускайте попарного з'єднання трьох концентраторів навіть у тому випадку, якщо воно буде здійснюватися через кілька супутніх пристроїв.
5
З'єднайте раніше відключений комп'ютер з новим мережевим концентратором. Підключіть до цього пристрою решта необхідні комп'ютери, ноутбуки або принтери.
6
Налаштуйте параметри мережевих адаптерів нового обладнання таким чином, щоб вони відповідали вимогам існуючої локальної мережі.
7
Якщо ви придбали концентратор з налаштованим портами, то здійсните дані налаштування таким чином, щоб всі комп'ютери отримували доступ до мережі, не створюючи конфліктів IP-адрес.
Корисна порада
Не встановлюйте концентратор занадто далеко від основного скупчення комп'ютерів. Це призведе до зайвої трати мережевих кабелів і до втрати швидкості передачі даних.