Як закрити руст.

Русти - це шви, які утворюються на стелі між плитами перекриття. Раніше, виробляючи побілку або фарбування, люди залишали ці шви не забитими і навіть зараз в багатьох квартирах радянських будівель можна побачити цю «красу» на стелі. Але для того, щоб ваш стеля була ідеально рівним і красивим, русти слід закладати.
Вам знадобиться
  • пензлик, кілька шпателів, гіпсова штукатурка, грунтовка, міксер для замішування спеціального розчину, серпянка, фінішна шпаклівка, клей, флізелін і наждачний папір.
Інструкція
1
Змийте весь старий декоративний слів на стелі (побілку або фарбування). Розбийте русти і добре прочистите їх від старої суміші і всіляких забруднень.
2
Прогрунтуйте ретельно шви і почніть замішувати гіпсову штукатурку. При цьому пам'ятайте, розчин повинен бути рівномірного замісу і середньої густоти, без грудочок. Для того щоб розчин вийшов якісним, скористайтеся інструкцією по замешиванию вашого розчину, яка знаходитиметься на мішку зі смесью.Возьміте шпатель (8 см) і почніть наносити розчин в місця швів рівномірним шаром по всій довжині руста.
3
Візьміть широкий шпатель і приберіть всі надлишки розчину уздовж руста. Для цього не потрібно намагатися підрівнювати суміш, просто проводите інструментом поперек шва. Пам'ятайте, виробляючи такі роботи, ви відразу ж можете підрівняти великі перепади або ями по всій стелі, тільки не забувайте попередньо грунтувати поверхню.
4
Дайте штукатурці висохнути. Після повного висихання штукатурка змінить свій темно сірий колір, на приємний світло-сірий. Наклейте серпянку на свій руст і оштукатурьте шов.
5
Прогрунтуйте і прошпаклюйте весь стелю. Наклейте флізелін. При цьому наклеювати даний матеріал слід по всьому периметру стелі. Потім прокатайте всю поверхню спеціальним клеем.Дайте поверхні повністю висохнути. Це може зайняти більше 12 годин.
6
Підготуйте фінішну шпаклівку і зробіть роботи по всьому периметру стелі. Дайте висохнути і прошкурьте всю поверхню за допомогою наждачного паперу.
7
Прогрунтуйте. Нанесіть перший шар фарби, після чого дайте просохнути і нанесіть второй.Еслі у вас на стелі є два або більше шва, то їх слід закладати одночасно, роблячи зазначені вище дії для кожного з рустів.