Як змащувати лижі з насічками.

Якщо ви вибираєте собі лижі з насічками, то мається на увазі, що ви просто хочете лижі для прогулянок по лісі. Тому як такі види лиж не передбачають ковзання для отримання понад результатів. Для цього потрібні більш професійні бігові лижі . Але, тим не менш, навіть простим похідним лижам з рискою можна надати краще ковзання за рахунок мастила.
Вам знадобиться
  • - Лижі;
  • - трохи парафіну;
  • - паличка або щітка.
Інструкція
1
Будова лиж з насічкою має свою особливість: сама насічка перебувати в центрі ковзаючого простору таких прогулянкових лиж. Це сприяє плавному ковзає ходу на лижні, але не гарантує високих результатів на трасі. Тому, цей момент потрібно враховувати при їх мастилі. Взагалі, такий тип лиж не прийнято змащувати. Але, не варто забувати і про те, що з часом насічка на лижах стирається, і вони можуть їхати вже не так швидко і рівномірно. Для цих цілей і передбачено таке підручний засіб, як парафін.Ітак, щоб ваші прогулянкові лижі ковзали завжди і при будь-якій погоді, вам слудует виконати наступні дії: 1. Придбайте або знайдіть у себе вдома звичайний парафін. Не обов'язково в балончику.
2
2. Візьміть невеликий шматочок парафіну, щоб він міг зручно вміщатися в руці. Покладіть перед собою лижі зворотною стороною. Ні в якому разі не дозволяйте потрапляти волозі на їх ковзаючу сторону!
3
3. Потім зверху вниз починайте наносити тонкі шари парафіну на всю поверхню лиж. Намагайтеся робити це рівномірно, щоб змастити кожну ділянку лижі . Після цього візьміть паличку, обмотайте її ганчіркою і потім такими ж рухами прибирайте шар парафіну з лиж. Тільки стежте за тим, щоб не подряпати поверхню лиж.
4
4. Після цього протріть іншою ганчіркою лижі насухо.
5
5. Повторіть попередні два пункти як мінімум два-три рази. Потім проведіть рукою по поверхні і відчуйте різницю ДО і ПІСЛЯ.
6
6. Тепер лижі готові для експлуатації в реальних умовах. Спробуйте проїхати 1.5-2 кілометра і подивіться на результат. Якщо ви все зробили правильно, то ваші прогулянкові лижі їхатимуть набагато швидше особливо в погоду близьку до 0 градусів.
7
7. Якщо ні - то виконайте цю процедуру ще раз.Могут бути тільки виключення при занадто морозній погоді. Тоді ваші лижі можуть прослизати. У цьому випадку, головне - не перестаратися. Можливо, змащувати їх парафіном вам і не знадобитися.
Зверніть увагу
На чистоту лижної оборотної поверхні і на чистоту ганчірок і парафіну.
Корисна порада
Робіть мастило лиж при кімнатній температурі.
Залежно від того, яким стилем ви ходите на лижах, як швидко катаєтеся, чи віддаєте перевагу прості прогулянки лісом, швидкісні спуски з трас або ж це зовсім біг з лижних доріжках, вибирається і тип лиж, і їх мастило. Лижі з насічками вважаються найбільш повільними і призначені для прогулянок.
Вам знадобиться
  • - парафін;
  • - щітка
Інструкція
1
Підготуйте лижі, парафін і спеціальну щітку або просту паличку, якою будуть натиратися лижі. При цьому парафін бажано купувати в балончику. Купити його можна в будь-якому спеціалізованому магазині. Якщо використовуєте брикетована мастило, то попередньо потримайте її при кімнатній температурі, речовина має бути м'яким.
2
Візьміть лижі і покладіть їх перед собою, попередньо перевернувши їх зворотною стороною до себе. Пам'ятаєте, в момент натирання лиж волога ні в якому разі не повинна потрапляти на них. Ковзна поверхня повинна бути повністю сухий.
3
поступального руху почніть наносити парафін зверху вниз по одній лижі, натираючи тонким шаром всю ковзаючу поверхню. Робіть це рівномірно, щоб абсолютно кожна ділянка був оброблений.
4
Пам'ятайте - важливо враховувати насічки лиж, які знаходяться в центрі, адже саме вони сприяють плавному ходу і не дають лижнику розвинути швидкість. Не старайтесь заповнити виїмку мастилом, ваша ціль не поглиблення, а його краї. Деякі майстри радять вирізати шматок парафіну за формою насічки, і їм обробити поверхню, таким чином ви не залишите надлишки мастила всередині, але обробите лижу якісно. Якщо використовуєте аерозоль, то ніяких додаткових дій робити не потрібно. Просто тримайте балон на відстані 15-20 см, і мастило ляже рівно.
5
Приберіть зайвий шар парафіну за допомогою палички такими ж рухами, як і наносили. При цьому уважно стежте за блиском, він не повинен зникнути. Будьте уважні, поверхню можна легко подряпати.
6
Оброблену лижу відкладіть і беріться за другу.
7
Візьміть м'яку неворсистою ганчірочку невеликого розміру і протріть лижі насухо, через хвилин 10-15 після їх обробки. За цей час парафін повинен отримати потрібне зчеплення з поверхнею. Якщо ви помітили, що після тканини на лижі залишаються смуги або подряпини, то процедуру доведеться повторити заново, але вже з новим мастилом, найімовірніше, вам дістався неякісний парафін.