Як організувати аптеку.

Ліки відносяться до категорії товарів постійного попиту, не залежного від пори року і економічної ситуації. У той же час, щоб організувати аптеку , необхідно дотримати ряд вимог, пропонованих державою до такого виду роздрібної торгівлі і впоратися з високою конкуренцією в цій сфері.
Інструкція
1
Для відкриття аптеки необхідно отримати ліцензію в підкомісії з ліцензування фармацевтичної діяльності Міністерства з охорони здоров'я, яка видається строком на 5 років. Процес оформлення документів може розтягнутися на кілька місяців.
2
Вибираючи місце розташування, слід враховувати наявність і кількість інших аптек на тій же території, а також їх асортимент. Розмір приміщення повинен бути не менше 75 квадратних метрів і складатиметься з декількох залів: торгового, матеріальної кімнати для зберігання та сортування медикаментів, кімнати відпочинку персоналу, кабінету завідувача. Договір оренди слід укладати на менш ніж на 5 років.
3
Оснащенню аптеки необхідно приділити особливу увагу відповідно до санітарних вимог. Крім полиць для ліків, вітрин, прилавків і касових апаратів, вам знадобиться спеціальне обладнання для забезпечення особливих умов зберігання окремих препаратів, таке як металеві вогнестійкі шафи, сейфи, холодильники. Подбайте про встановлення протипожежної та охоронної сигналізацій. Для ефективної торгівлі асортимент медичних препаратів потрібно скласти з не менше 5 000 найменувань.
4
В аптеці можуть працювати люди тільки з фармацевтичною освітою (крім прибиральниць і охорони): провізори або фармацевти. Вони відповідають за закупівлю, зберігання і продаж медикаментів. Працівник, обслуговуючий покупців, повинен бути достатньо кваліфікованим, щоб зуміти проконсультувати, підібрати потрібний варіант лікарського засобу, запропонувати альтернативний варіант при відсутності оригіналу. Завідувачем є провізор, що має сертифікат спеціаліста та стаж роботи за фахом не менше 3 років. Він, крім іншого, формує асортимент аптеки, укладає договори з постачальниками медикаментів, медтехніки, харчових добавок, косметики та інших супутніх товарів.