Як вводити кефір в раціон дитини.

Напевно багатьом батькам не терпиться нагодувати свого малюка корисними і смачними продуктами. Однак не варто поспішати з цим. Фахівці рекомендують почати прикорм грудного дитини кефіром тільки в 8 місяців. Справа в тому, що крім корисних речовин, в кисломолочних продуктах міститься багато мінеральних солей, які можуть надавати велике навантаження на нирки малюка.
Інструкція
1
Як тільки ви зрозуміли, що дитина готова до прийому кефіру, починайте вводити його в раціон вашого малюка. Зараз можна знайти спеціальні продукти для малюків. Однак буде краще, якщо ви приготуєте кефір будинку. Для цього вам доведеться лише знайти кефірні грибки.
2
Рецепт домашнього кефіраДля початку необхідно зробити закваску. З цією метою беруть кефірні грибки і додають в них теплу кип'ячену воду. Приблизна пропорція становить 1: 5. Цю суміш необхідно залишити на два дні, регулярно міняючи воду (3 рази на день). За цей час грибки підростуть, їх стане більше разів у п'ять.
3
Тепер необхідно злити воду і залити тепле кип'ячене молоко (приблизно 23 градуса). На цей раз пропорція досягає 1:10. Щодня міняйте молоко, збовтуючи посуд з кефіром.
4
Щойно молоко починає пінитися, а грибки спливати на поверхню - закваска готова. Процідіть рідину через сито, а що залишилися грибки відкладіть до наступного разу.
5
На основі отриманої закваски можна зробити смачний і корисний домашній кефір, який доведеться вашої крихті за смаком. Для цього додайте до 10 мл закваски 180 мл теплого кип'яченого молока і 2 чайні ложки цукру. Все це треба ретельно перемішати і дати настоятися протягом 10-12 годин (при кімнатній температурі). Після цього вийшов кефір необхідно випити протягом 2 діб.
6
Для того щоб організм дитини прийняв нове блюдо, необхідно вводити кефір в раціон дитини поступово. Для цього дайте своєму малюкові випити 30 мл кефіру в день.
7
Поступово збільшуючи норму, ви за 3-5 днів досягнете обсягу в 200 мл.
8
Якщо ваша дитина відмовляється пити несмачний напій, можна додати в нього відвар улюбленої малюком крупи і цукровий сироп. Таким чином, кефір перетвориться в солодку кашу, яку діти з задоволенням їдять.