Як шпаклювати підлоги.

Шпаклювати, тобто промащувати замазкою пази і заповнювати нерівності поверхні підлоги за допомогою шпателя, необхідно перед забарвленням. Це потрібно для того, щоб фарба лежала красивим рівним шаром. Шпаклювальні суміші продаються готовими в будівельних магазинах або готуються самостійно в домашніх умовах.
Інструкція
1
Якщо ви готуєте шпаклівку самостійно, вам знадобиться 500 г оліфи, натуральної або оксоль, 25 г рідкого сикативу, 100 г десятипроцентного тваринного клею, 125 г скипидару або лакового гасу, рідке мило і сухий просіяний крейда. Мило потрібно розвести в гарячому клейовому розчині і, постійно помішуючи, додавати оліфу, скипидар, сикатив. Слідом додається крейда, емульсія розмішується до потрібної густоти. Мороки не оберете, легше і надійніше купити готову шпаклювальну суміш в магазині.
2
Використовується тепла шпаклівка, а щоб вона не остигала можна поставити банку в таз з гарячою водою. Шпаклювати підлоги потрібно широким дерев'яним або металевим шпателем. При першій шпаклівці потрібно спершу заповнити щілини і вирівняти поверхню дощок. Шпатель слід рухати перпендикулярно дошкам. Дрібні щілини заповнюються звичайної шпаклювальною сумішшю. Для сирих приміщеннях рекомендується використовувати напівмасляною суміш, а в сухих - клейову. Після того як шпаклівка засохла, її зачищають і шліфують пемзою і чи шкуркой.Сплошное шпаклювання проводиться після висихання шпаклівки і шліфування великих нерівностей. Підлога покривається суцільним шаром шпаклювальною суміші. При цьому шпатель повинен рухатися під невеликим кутом до дощок поперемінно в одному і в іншому напрямку, утворюючи так звану ялиночку, але загальний напрямок - уздовж дощок. Потім залишилися нерівності після повного висихання загладжують, і для поліпшення якості підлоги виробляють вторинне суцільне шпаклювання.
3
Для того, щоб поверхня підлоги зробити рівною, можна покрити підлогу марлею відразу на свеженанесенную першу шпаклівку. Марлю потрібно гарненько розтягнути, другий шар шпаклювальною суміші наноситься зверху, так, щоб повністю закрити марлю. Після повного висихання шпаклівки її зачищають, шліфують і тільки потім приступають до фарбування.