Як зробити рамку для вулика. Як виготовити ульевую рамку відео.

Початківці пасічники цікавляться як зробити вулик своїми руками. Зрозуміло, ваш вулик повинен бути зручним для роботи, легким по конструкції, простим і придатним для різних переміщень.
Інструкція
1
Дно зробіть знімним або щільно прибитим до корпусу вулика . Обов'язково точно викроїте його за розміром короба. Корпус, в якому розташовані гніздові рамки, виготовляйте їх цілісного полотна дерева або викладайте зсередини щільним папером. Їх може бути декілька.
2
Кришку зробіть плоскою, з обробкою з заліза або толі. Не забудьте змайструвати стелину - дерев'яну або полотняну. Зробіть металеву подрамочное сітку, а також постеліть матеріал для утеплення гнізда.
3
Тільки тепер приступайте до виготовлення рамки. Вуликів рамка є одним з найважливіших елементів в конструкції вулика . Стандартні розміри: двокорпусний вулик 435x300 мм, багатокорпусний 435x230 мм. Рамки слід виготовляти з липи, яка не дає тріщин при набутті рамок. Але вона досить легко вбирає вологу, що збільшує її вагу. Тому досвідчені пасічники радять використовувати ялинову деревину.
4
При виготовленні вулика потрібно звернути свою увагу на відстані між нижніми планками рамок і дном вашого вулика - так зване «подрамочное» простір. Найоптимальніше відстань - 9 мм. Тоді для ваших бджіл буде полегшений прохід. Якщо простір буде багатьом більше, бджоли почнуть забудовувати його різними виступами для розширення свого ж переходу з дна вулика до нижньої планки рамки.
5
Відстань між стінкою вулика і бічними планками рамок 8 - 10 мм. Щілини менше 8 мм бджоли заповнюють прополісом, а більше 10 мм просто забудовують сотами. Якщо відстані ретельно заміряні і все в нормі, вам буде досить легко переміщати рамки.
6
Часто бджолярі задаються питанням: чи можна виготовити вулик з такого матеріалу, як полістирол. Це дійсно можливо, однак бджоли гризуть такі вулика . Такі вулики вкрай не вигідні, тому що занадто швидко виходять з ладу. Так що краще натурального дерев'яного житла поки що нічого не придумали.
Вулики - це штучне житло для бджіл. Можна забезпечити необхідні умови для життєдіяльності цих чудових комах, вибравши якісні будиночки. Їх придбання - дуже відповідальна справа. А знання основних вимог допоможе виявити недоліки виготовлення і зробити правильний вибір при покупці.
Інструкція
1
Сучасні вулики виготовляються з різних матеріалів: деревоволокнистої плити (ДВП), пінопласту, дерева. Найбільш екологічно чистим матеріалом для виготовлення бджолиних будиночків вважається дерево. З'ясуйте сорт деревини, з якої вони виготовлені. Якісним матеріалом вважається: кедр, сосна, ялиця і ялина. Часто використовується деревина м'яких листяних порід: липа, верба, тополя. Слід звернути увагу на якість деревини. Синява матеріалу, червоточини і гниль - ознака неякісної, хворий деревини. Вулики з такого дерева прослужать недовго, хоча й коштують дешевше.
2
Перевірте стандартність вуликів - всі частини повинні бути взаємозамінними і підходити до всіх будиночків. Це спростить догляд за бджолами і полегшить вашу працю. Варто робити покупку у великого виробника. Він випускає вулики великими партіями на сучасному обладнанні з якісної обробкою деревини і точністю деталей. Бджолярі протягом сезону часто перевозять пасіки на медоносні місця. Випробуйте зручність ручок і їх фортецю. Перевірте наявність системи кріплення для корпусу, дна і кришки. Особливу увагу приділіть покриттю даху - тут повинна бути тонка листова жерсть.
3
Все стінки вулика , крім передньої, повинні бути пофарбовані у жовтий або зелений колір. Забарвлення передньої стінки допускається в кольори, які добре розрізняються бджолами: світло-синій, світло-жовтий, білий. Вибирайте типи вуликів залежно від обсягів рамок, які в них містяться. У районах з багатими медозборами потрібні великі вулики, що допускають нарощування сімей. Кліматичні умови медозбору також впливають на вибір. У холодному кліматі будиночки будуть утеплятися, а тому повинні бути більш просторими. Якщо ви купуєте вулики для кочової пасіки, підбирайте полегшені будиночки.
Зверніть увагу
На вуликах не повинно бути відколів, тріщин, щілин і багато сучків.
Корисна порада
Якщо ви замовляйте вулики у приватника, запасіть деревину для виготовлення будиночків і ви будете впевнені в якості матеріалу.