Як зібрати підсилювач.

Для того щоб прослуховувати записи з кишенькового плеєра не через навушники, а через динаміки, необхідний підсилювач . Сучасні інтегральні мікросхеми дозволяють будувати дуже прості підсилювачі, використовуючи мінімум зовнішніх компонентів.
Інструкція
1
Придбайте мікросхему TDA7056A або TDA7056B. Встановіть її на тепловідвід від великого процесора.
2
Розташуйте мікросхему разом з теплоотводом маркуванням до себе, висновками вниз. Перший висновок виявиться зліва.
3
Підключіть гучномовець, розрахований на потужність не менше 5 Вт, між висновками 6 і 8 цієї мікросхеми.
4
Візьміть стабілізований блок живлення напругою в 12 В, розрахований на струм навантаження не менше 1 А. Доки не включайте його. Плюсовій контакт блоку приєднаєте до висновку інтегральної схеми під номером 2, а мінусовій - до з'єднаних разом висновків 4 і 7.
5
Візьміть електролітичний конденсатор ємністю в 220 мкФ, розрахований на напругу не менше 16 В. Підключіть його, дотримуючись полярності, паралельно джерела живлення. У вітчизняних конденсаторів позитивний полюс позначений плюсом, а в імпортних негативний позначений вертикальною смугою з мінусів.
6
Паралельно електролітичному конденсатору підключіть керамічний ємністю близько 100 нанофарадах. Полярність його включення байдужа.
7
Вхідний сигнал подайте висновок 3 через керамічний або паперовий конденсатор ємністю в 0,47 мкФ. Якщо джерело сигналу стереофонічний, візьміть два конденсатори і подайте сигнали на них, а висновки цих конденсаторів, протилежні джерела сигналу, з'єднайте разом. Загальний провід джерела сигналу з'єднайте з негативним полюсом джерела живлення.
8
Встановіть на джерелі сигналу гучність на мінімум. Увімкніть живлення джерела сигналу і підсилювача. Плавно збільшуйте гучність на джерелі сигналу, поки не почується звук.
9
Якщо ви хочете зробити стереофонічний підсилювач , придбайте ще одну мікросхему того ж типу, включіть її аналогічним чином і підключіть до іншого гучномовцю. Сигнали з стереоканалов подайте на входи мікросхем через окремі конденсатори. Блок живлення використовуйте більш потужний, розрахований на струм навантаження не менше 2 А.
10
Виготовте для підсилювача корпус будь-яким зручним для вас способом. Гучномовці за бажанням помістіть в окремі корпуси або зробіть їх частиною підсилювача. Перед дифузорами гучномовців зробіть отвори для виходу звуку. На задніх стінках всіх корпусів також зробіть отвори: підсилювача вони потрібні для охолодження, гучномовцях - для поліпшення якості звучання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=bGibDoqg4EI
Серед аналогових електронних пристроїв підсилювачі є найбільш поширеними. У повсякденному житті найчастіше доводиться стикатися з підсилювачами звуковий (низької) частоти. Скорочено їх називають УЗЧ або УНЧ.

Вибір схеми

Якщо вам ніколи не доводилося самостійно збирати підсилювач, то краще всього почати зі схеми на радіолампах. Однотактний ламповий УЗЧ простий у налагодженні. Його потужність цілком достатня для відтворення звуку в умовах житлової кімнати, його можна використовувати як підсилювач для електрогітари або підключити до комп'ютера як колонки. Якщо в конструкції застосувати лампи з великою крутизною характеристики, то чутливості однолампових підсилювача вистачить для безпосереднього підключення до виходу звукової карти комп'ютера. Для узгодження з динаміками в підсилювачі використаний вихідний трансформатор.

Деталі

У даному підсилювачі можна використовувати октальной радіолампу 6П9 або її пальчиковий аналог - 6П15П. Ці лампи зустрічаються в старих телевізорах, їх можна також придбати на радіоринку. Трансформатор Тр підійде марки ТВЗ-1-9, але можна застосувати будь-який вихідний однотактний від лампового телевізора або радіоли. Дуже добре, якщо вам вдасться добути трансформатор з динаміком, що використовувалися разом з ним. Динамік можете підібрати потужністю не нижче 2Вт, опором від 3 до 8Ом. Можна застосувати кілька динаміків, включених паралельно або послідовно. Конденсатор С2 - електролітичний, його корпус з'єднаний з шасі підсилювача. Конденсатор С1 - будь-який, розрахований на напругу не менше 350 В. Змінний резистор R1 теж взятий від лампового телевізора, він є регулятором гучності. Резистор R2 - марки МЛТ-2, але можна застосувати й інший, розрахований на потужність не менш 1,5Вт. Блок живлення можете застосувати готовий, наприклад, від лампового радіоприймача. Головне, щоб він давав постійна напруга 210-250В для живлення анодного ланцюга, і змінна напруга 6,3В для напруження радіолампи. В одному з варіантів цієї конструкції успішно був використаний блок живлення електропрогравачі «Юність» без переробки.

Конструкція і монтаж

Підсилювач монтується на П-образному металевому шасі, в якості якого можна використовувати кришку від CD-приводу, що відслужило свій ресурс. Змінний резистор і вхідний роз'єм розміщуються в піддоні шасі. Якщо підсилювач з динаміками і блоком живлення виконуються у вигляді моноблока, то обов'язково прослідкуйте, щоб напрямок котушок трансформаторів було взаємно перпендикулярно. Весь монтаж навісний. Лампу вставте в панель тільки після закінчення монтажу та пайки, це захистить її від пошкоджень. Динаміки закріплюються окремо на акустичній дошці, виготовленої з п'ятиміліметровий фанери. Вся конструкція поміщається в фанерний корпус, обклеєний дерматином. Можна розмістити динаміки і в окремому корпусі-колонці. Також можна окремо змонтувати блок живлення і підключити його до двох аналогічних підсилювачів, зробивши стереосистему.

Наладка

Якщо при включенні підсилювача з динаміків лунає потужне гудіння, поміняйте місцями вхідні обмотки трансформатора Тр. При правильному монтажі і справних деталях звук в динаміках повинен бути чистим, без помітного фону. На цьому наладку підсилювача можна закінчити. При використанні підсилювача в якості гітарного комбо підключати його потрібно через передпідсилювач або педаль ефектів.