Як в'язати смуги.

Смугасті вбрання та аксесуари ручної роботи виглядають невигадливо, і в той же час ошатно. Вони не вимагають копіткого і довготривалого виконання - рукодільниці достатньо бути уважною і акуратною. Уміння в'язати смуги різних кольорів дозволяє господиням використовувати всі залишки пряжі від інших робіт для створення нових унікальних речей. За допомогою горизонтальних або вертикальних ліній на одязі можна завуалювати недоліки фігури і приготувати виріб для людини будь-якої статі і віку.
Вам знадобиться
  • - пряжа двох або більше квітів;
  • - ескіз майбутнього наряду;
  • - ємності для клубків;
  • - наперсток для жаккарда.
Інструкція
1
Підберіть оптимальне поєднання різнокольорової пряжі і продумайте порядок чергування смуг на виробі, щоб отримати гарне багатобарвне в'язання. Все нитки обов'язково повинні бути однієї товщини! Починаючої умільці рекомендується спочатку зв'язати смуги з двох послідовно чергуються кольорів. Добре, якщо більш темний тон візерунка буде поєднуватися з елементами обробки: Бейко, манжетами, каемкой кишень та іншими. Це додасть речі завершеність.
2
Спробуйте виконати горизонтальні смуги . Для цього потрібно набрати на спиці необхідну кількість петель і зв'язати кілька рядів одним кольором. Товщину смужок вибирайте індивідуально. Пряжу іншого забарвлення починайте вводити в роботу тільки з лицьового ряду!
3
Покладіть клубки ниток різного кольору в спеціальні ємності для жаккарда (різнобарвного візерункового в'язання), щоб вони не переплуталися. Виконайте кромочную петлю новим кольором і починайте в'язати лицьовій ряд. Роблячи другу смугу, стежте за освітою нитяних протяжок зліва роботи: вони не повинні ні вільно обвисати, ні затягувати в'язане полотно.
4
Освойте в'язання вертикальних смуг. В цьому варіанті двох-або багатоколірного візерунка пряжа нового кольору також вводиться завжди в особовому ряду. Зв'яжіть спочатку необхідну кількість лицьових петель (залежно від товщини майбутньої смужки) з однієї робочої нитки. Потім покладіть на цю нитку пряжу з неробочого клубка, утворюючи перехлест. Ця хитрість допоможе акуратно протягувати нитки через виворіт речі.
5
В'яжіть наступну смугу, стежачи за протяжками. Чим ширше ви робите візерунок, тим частіше рекомендується закріплювати виворітні нитки перехльостами. Так вони не будуть стягувати роботу.
Корисна порада
Якщо вам вдалося правильно пов'язати горизонтальні смуги, то з «обличчя» вироби повинен бути чіткий перехід кольорів один в іншій. З вивороту ж будуть послідовно чергуватися ряди додаткових смужок. При в'язанні вертикальних смуг зручно користуватися спеціальним наперстком для жаккарда. Він допоможе акуратно протягувати робочу нитку, щоб вона не сплуталася з неробочої. Це особливо важливо, коли послідовно вив'язується багато різнокольорових смужок - адже чим більше використовується ниток, тим складніше робота.