Як відновити пошкоджені сектори. відновлення пошкодженого завантажувального сектора.

Відновлення пошкоджених секторів завантажувального розділу - процес складний і трудомісткий, проте цілком здійсненний. Слід тільки враховувати, що проведення операції відновлення пошкоджених секторів завантажувального розділу вимагає достатнього рівня розуміння роботи системних служб.
Інструкція
1
Завантажте програму Diskedit.exe зі складу пакета з завантажувального тому MS-DOS.
2
Оберіть команду «Конфігурація» у меню «Сервис» вікна програми.
3
Зніміть прапорець на полі «Тільки читання» і підтвердіть свій вибір натисканням кнопки OK.
4
Виберіть пункт «Диск» в меню «Об'єкт» вікна програми і перейдіть в «Фізичний диск».
5
Вкажіть необхідний "Жорсткий диск» і натисніть кнопку OK для виконання сканування вибраного диска і створення даних звіту про циліндрі 0, сторони 0, сектора 1.
6
Виберіть пункт «Таблиця розділів» в меню «Вид» вікна програми і збережіть (запишіть) інформацію про початковому і кінцевому циліндрах, секторах і сторонах пошкодженого розділу.
7
Виберіть пункт «Фізичний сектор» в меню «Об'єкт» вікна програми і введіть значення початкового циліндра, сторони і сектора у відповідні поля розділу.
8
Вкажіть потрібне значення для «Максимальне число розділів» та натисніть кнопку OK для підтвердження виконання команди.
9
Запам'ятайте, що основною завантажувальний циліндр розташований однією стороною вгору. Тобто, якщо ви дивитеся на циліндр 0, сторону 0, сектор 1, перейдіть до циліндра 0, стороні 1, сектору 1. Зсув (самий лівий стовпець) повинна дорівнювати 00 млн.
10
Запам'ятайте розташування вихідного завантажувального сектора і виконайте пошук резервного завантажувального сектора.
11
Розділіть загальне число циліндрів на два і відніміть з отриманої цифри п'ять, що дасть номер використовуваного циліндра (для Windows NT версії 3.х).
12
Поверніться в пункт «Фізичний сектор» меню «Об'єкт» і введіть отриманий номер циліндра, сторону 0, сектор 1, максимальне значення секторів і натисніть кнопку OK (для Windows NT версії 3.х).
13
Оберіть команду «Знайти» в меню «Сервис» і введіть шестнадцатеричную рядок 4Е 54 46 53 20 в полі рядка пошуку (для Windows NT версії 3.х).
14
Запишіть номер знайденого циліндра, сторони і сектора і переконайтеся в тому, що це положення відповідає початку сектора (для Windows NT версії 3.х).
15
Виконайте копіювання знайденого сектора (для Windows NT версії 3.х).
16
Поверніться в пункт «Фізичний сектор» меню «Сервис» і введіть циліндр, сторону і сектор для резервного завантажувального сектора (для Windows NT версії 3.х).
17
Переконайтеся в тому, що вибраний тільки один сектор і натисніть кнопку OK (для Windows NT версії 3.х).
18
Поверніться в пункт «Фізичний сектор» в меню «Об'єкт» і введіть значення для кінцевого циліндра, сторони і сектора, збережені в кроці 6 (для Windows NT версії 4.0).
19
Переконайтеся в тому, що вибраний тільки один сектор і натисніть кнопку OK (для Windows NT версії 4.0).
20
Вкажіть команду «Виділити» в меню «Правка» і виділіть сектор цілком за допомогою клавіш зі стрілками.
21
Оберіть команду «Запис у» в меню «Правка» і вкажіть місцезнаходження вихідного завантажувального сектора, збережене в кроці 5.
22
Підтвердіть свій вибір натисканням кнопки OK і вдруге натисніть кнопку OK для виконання команди перезапису обраного сектора.
23
Завершіть роботу програми та перезапустіть комп'ютер.
Зверніть увагу
Виконайте команду chkdsk/F для відновленого розділу, щоб зробити його доступним.
Корисна порада
Використовуйте функціональну клавішу Page Down для відображення обраного сектора в розділі «Фізичний сектор» меню «Об'єкт».