Як перевірити файлову систему.

Перевірка файлової системи комп'ютера проводиться для визначення використання локальними жорсткими дисками файлової системи NTFS. NTFS - захищена файлова система, що дозволяє контролювати і обмежувати доступ до певних файлів або каталогів Windows. Це є одним з ключових компонентів безпеки комп'ютера.
Інструкція
1
Натисніть кнопку «Пуск» для виклику головного меню і перейдіть в «Мій комп'ютер» для визначення файлової системи комп'ютера.
2
Оберіть диск, де встановлена операційна система (за замовчуванням - диск С) і відкрийте випадає контекстне меню правим кліком миші на поле вибраного диска.
3
Вкажіть пункт «Властивості» і знайдіть пункт File System: NTFS.В випадку File System: Fat32 або Fat16 необхідна конвертація файлової системи комп'ютера.
4
Поверніться в меню «Пуск» і перейдіть в «Виконати» для конвертації файлової системи в формат NTFS.
5
Введіть значення cmd у полі «Відкрити» для виклику командного рядка та натисніть кнопку OK для підтвердження команди.
6
Введіть значення CONVERT буква_диска:/FS: NTFS в поле командного рядка та натисніть клавішу ENTER.
7
Поверніться в утиліту командного рядка і введіть значення Secedit/configure/db% SYSTEMROOT% \ security \ database \ cvtfs.sdb/Cfg% SYSTEMROOT% \ security \ templates \ setup security.inf "/areas filestore в поле командного рядки для виправлення прав доступу (для Windows XP).
8
Натисніть клавішу ENTER для виконання команди і дочекайтеся появи інформаційного вікна зі значенням: Task is completed. Some files in the configuration are not found on this system so security can not be set/queried.See the% windir% \ security \ logs \ scesrv.log file for detailed information.
9
Перезавантажте комп'ютер.
10
Запустите команду fsck, призначену для перевірки файлової системи комп'ютера з метою моніторингу цілісності файлової системи.
11
Переконайтеся в тому, що закриття сесії або запуск системи виробляються відповідно до вимог WIndows. Саме неправильне закриття демонтує всі файлові системи.
12
Переконайтеся в тому, що підключаються диски завжди виймаються лише після завершення роботи дисковода. Це допоможе зберегти цілісність файлової системи комп'ютера.
Зверніть увагу
Перетворення файлової системи - незворотний процес. Відновлення файлової системи FAT неможливо.
Корисна порада
При конвертації файлової системи відбувається втрата деякої кількості дискового простору.