Як навчити розмовляти комп'ютер. Як навчити ноутбук говорити.

На відміну від розпізнавання голосу, його синтез - давно вирішене завдання. З нею легко впорається навіть порівняно малопотужний комп'ютер . Для цього на нього необхідно поставити спеціальну програму, після чого машина зможе прочитати вам вголос механічним голосом будь-який текст.
Інструкція
1
Для потужних комп'ютер ов, що працюють під управлінням Linux, хорошим вибором є синтезатор мови Festival. У великих дистрибутивах він зазвичай вже встановлений. Перевірте, чи так це, спробувавши запустити його командою festival без параметрів. Якщо виявилося, що програма відсутня, скачайте і встановіть її. Спосіб здійснення цієї операції залежить від дистрибутива.
2
Щоб Festival заговорив російською, скачайте для нього додатковий пакет, що містить словники та звукові файли. До нього додається файл з інструкцією по установці.
3
Складіть файл формату TXT, після чого запустіть синтезатор, використовуючи ім'я цього файлу в якості аргументу: festival filename.txtЕслі файл повинен містити текст російською мовою, попередньо визначте, в якому кодуванні зберігається текст в словниках, а потім використовуйте ту саме кодування при складанні файлу.
4
Якщо комп'ютер , яким ви користуєтеся, порівняно малопотужний, встановіть на нього синтезатор мови FLite, виконаний на основі Festival. Він не підтримує російську мову, зате працює не тільки в Linux, але і в Windows CE, а також на наладонних комп'ютер ах Palm Treo.
5
У випадку, якщо необхідно синтезувати промову російською мовою на малопотужному комп'ютер е, що працює під управлінням Linux або Windows, використовуйте синтезатор мови espeak. Він дуже компактний і займає разом з мовним пакетом всього кілька мегабайт. Запускати його можна двома способами: espeak рядок текстаespeak -f імяфайла.txtЕслі файл складений російською мовою, переконайтеся, що встановлено відповідний словник, після чого запустіть програму з ключем "-v russian_test" (без лапок). Вимовлятися текст буде з англійським акцентом, але зрозуміти його буде неважко.
6
Якщо ви користуєтеся тільки Windows, встановіть на свій комп'ютер синтезатор мови «Капітан». Він має графічний інтерфейс користувача і займає не більше 600 кілобайт. Додатковий пакет голосів має об'єм трохи менше 5 мегабайт. Недоліком цієї програми є погана сумісність з Windows 7.
Зручно одночасно з виконанням монотонної роботи слухати той чи інший текст, не відволікаючись на читання його з екрану комп'ютера . Якщо поруч немає людини, яка б погодився прочитати вам цей текст вголос, можна скористатися спеціальною програмою - синтезатором мови.
Інструкція
1
Оберіть найбільш підходящий для себе синтезатор мови. В Linux можна скористатися програмою Festival, Flite або Espeak. Festival володіє значним обсягом, але й мова синтезує з високою якістю. Espeak займає трохи більше одного мегабайта, оскільки синтезує мова формантного способом (це означає, що фрагменти промови, виголошені людиною, ніде не зберігаються, а синтез здійснюється тільки шляхом використання математичних закономірностей), але і якість звучання виходить невисоким, швидко втомлює. Синтезатор Flite займає між ними проміжне положення, як за обсягом, так і за якістю синтезу. У Windows скористайтеся безкоштовними синтезаторами мови «Капітан» (на основі Espeak), Govorilka, CoolReader, або придбайте платний - Sakrament, VitalVoice і т.п.
2
Перевірте роботу програми. Якщо вона має графічний інтерфейс користувача, введіть у вікно кілька фраз, потім змусьте синтезатор вимовити їх, натиснувши призначену для цього клавішу (вона може називатися по-різному, залежно від програми). Експериментуйте з налаштуваннями - спробуйте міняти голос, його тембр, швидкість читання і т.п. Виберіть найбільш зручний для вас варіант. Якщо ж синтезатор запускається з командного рядка, спочатку запустіть виконуваний файл без параметрів (просто ввівши команду espeak), щоб дізнатися, які у програми є ключі. За допомогою цих ключів і міняйте параметри, а сам текст розміщуйте прямо в командному рядку після них, наприклад, так: espeak параметр1 параметр2 Це фраза, яку необхідно озвучити.
3
Дослідним шляхом визначте максимальний обсяг фрагмента тексту, який синтезатор мови може вимовити, чи не зависнувши. Надалі, передавайте синтезатор для обробки (за допомогою буфера обміну) фрагменти саме такого обсягу. Це дозволить вам, з одного боку, рідше відволікатися від роботи, щоб змушувати синтезатор озвучувати наступний фрагмент, а з іншого - не витрачати час на боротьбу з зависаннями.
4
Якщо ви не бажаєте встановлювати на свій комп'ютер будь-які програми і змушувати машину перетворювати в мова великі фрагменти тексту, а синтез мови представляє для вас лише спортивний інтерес (здивувати друзів, послухати, як машина сама каже), скористайтеся онлайновими синтезаторами мови. У них робота з перетворення здійснюється на стороні сервера, а щоб він не перевантажувався, обсяг фрагмента, який можна перетворити за один раз, становить від 0,5 до 1,5 кілобайт. Ось деякі з таких служб: http://cards.voicefabric.ru/http://www.oddcast.com/home/demos/tts/tts_example.phpНа першому з цих сайтів, щоб не треба вводити ключ доступу, не переходьте по посиланням «Синтез API», а виберіть одну з листівок, заповніть всі необхідні поля, і синтез мови буде здійснено з музичним супроводом.
Зверніть увагу
Результати синтезу в деяких випадках можуть бути об'єктами суміжних прав.