Як зв'язати шапку з вушками. дитяча осіння шапочка гачком.

Розглянемо, як зв'язати шапочку для дитини, яка надійно закриє його вушка від холодного вітру. Шапочка складається з 4 частин, які пов'язані окремо. Пропоную малюнок в'язки - рельєфні ромби і гумка 1х1.
Вам знадобиться
  • Вовна біла 20 гр, блакитна шерсть 60 гр, спиці 3-го номера і гачок номером 2,5
Інструкція
1
Вушко - його 2 деталі, в'яжеться спицями з білої пряжі. Набираємо для початку 1 петлтю, потім пров'язуємо 3 см гумкою 1X 1, додаючи на початку кожного ряду по одній петлі. Потім 23 см пров'язуємо без змін - отримуємо стрічку для зав'язок. На двадцять сьомій см від початку в'язання для розширення вушка додаємо на кожній стороні по 8 петель (по 1 петлі в кожному третьому ряду). Ще 11 см пров'язуємо без змін. Починаючи з 38-го см, в подальших 22 рядах зменшуємо 26 петель: в перших 4 рядах по 1 петлі на початку в концекаждого ряду, а в наступних 18-ти по 1 петельці на початку кожного ряду. Останню петлю закріпити. Друге вушко в'яжеться аналогічно першому.
2
Передня частина шапочки в'яжеться гачком. З білої пряжі набираємо ланцюжок з 48 повітряних петель, потім для козирка пров'язуємо 4 см рельєфними ромбами. Перші 5 рядів в'язати з блакитної пряжі. Малюнок двосторонній: рельєфна лицьова сторона і більш плоска виворітна. Виворітна сторона малюнка для самого виробу - лицьова сторона. Причому для в'язки блакитний пряжею, кожен 4и5 ряди пров'язуються білою ниткою. Для розширення козирка з кожного боку додати по 6 петель: по 1 петельці в кожному 2-му ряду. Потім провязать 12,5 см, збавляючи при цьому чергуючи з кожного боку по 1 петельці - виходить 14 разів на кожному ряду і в кожному другому ряду 15 разів. Решта 2 петлі закріпити.
3
Задня частина. Зв'язати ланцюжок з 30 повітряних петель, потім провязать З см рельєфними ромбами, збавляючи на кожній стороні З рази пo 1 петельці в кожному 3-му ряду. Наступні 16 см в'язати без змін. З 20-го см від початку роботи збавити на кожній стороні полотна по 12 петель: по 1 в кожному другому ряду. Одну петлю закріпити.
4
Всі деталі отпарить, з'єднати напівстопчиком по виворітного стороні роботи і обв'язати навколо блакитний ниткою «рачиними петлями».
Зверніть увагу
Розрахунок петель для гумки: 10 см х 10 см - це 30 петель х 40 рядів.
Шапочка с вушками відмінно захистить вашого малюка взимку в прохолодну і вітряну погоду. Вушка дитини не замерзнуть в ній. Для того, щоб шапочка вийшла легкою, універсальною і теплою підійде вовняна пряжа. Якщо шапочку будете в'язати для хлопчика - вивяжіте блакитні сніжинки, якщо для дівчинки - рожеві. Шапочка підійде на дитину 1-3 років.
Вам знадобиться
  • 60-70 грам пряжі білого кольору;
  • близько 30 грам пряжі блакитного або рожевого кольору;
  • панчішні спиці № 3 і 4.
Інструкція
1
Основна в'язка - лицьова гладь.Наберіте 100 петель основною ниткою на спиці № 3. Петлі набирайте хрестоподібним набором. Пров'яжіть 34 ряду гумкою 1 x 1.
2
Перейдіть на спиці № 4. Зв'яжіть ще 12 рядів основною ниткою.
3
Далі зв'яжіть 21 ряд візерунком "Сніжинка" (5 раппортов).
4
Зв'яжіть ще 4 ряди основною ниткою. Розділіть в'язання навпіл. Малюнок повинен вийти такий: 3 сніжинки попереду, ззаду - 2. Сшейте шапочку трикотажним швом.
5
«Вушка» шапочки: Наберіть основною ниткою 27 петель. Пров'яжіть 4 ряди гумкою 1х1 до кінця ряду, починаючи з лицьового петлі.
6
В 5-му ряду зробіть убавкі з початку і в кінці ряду. Продовжіть в'язати. На спицях повинно залишитися 3 петлі.
7
Пров'яжіть ще 30 см гумкою 1х1. Закрийте петлі.
8
Прикрасьте шапочку помпонами.