Як в'язати останній ряд спицями. Як зробити завершальний ряд.

При в'язанні спицями важливо навчитися правильно закривати петлі останнього ряду. Від акуратності в'язальниці і способу виконання роботи залежить зовнішній вигляд готового виробу. Ваше завдання - зробити завершальний ряд з однакових за розміром петель, щоб кромка речі була абсолютно прямий і рівною. Інакше деталі крою будуть неоднакового розміру, що виглядає надзвичайно кустарно. При бажанні краю на ряду можна задекорувати простим рельєфним візерунком або обв'язкою гачком з стовпчиків без накиду.
Вам знадобиться
  • - дві в'язальні спиці одного номера або з різницею в один розмір;
  • - гачок;
  • - пряжа.
Інструкція
1
Закривайте петлі в останньому ряду тільки з лицьового боку виробу. Для завершення роботи першу (кромочную) петлю ряду зніміть на праву спицю, залишивши її непровязанной. Наступну за нею петлю необхідно вив'язати згідно основного візерунку полотна.
2
Підчепите кінчиком неробочий (лівої) спиці петельку, зняту непровязанной. Злегка витягніть її дужку у висоту і протягніть через неї петлю з робочої (правої) спиці. Можете виконати те ж саме, підхоплюючи нитяну дужку гачком - це особливо рекомендується початківцям рукодільниця, щоб петлі не злітали в процесі роботи.
3
Продовжуйте в'язати останній ряд спицями , протягуючи одну петлю через іншу. У вас повинен вийти рівний край вироби. Щоб він не звузився (порівняно з основним в'язаним полотном), не слід занадто туго затягувати завершальні петлі. Щоб дужки вийшли однакового розміру, можна не витягати нитки, а використовувати для роботи одну спицю на половину розміру або на розмір більше (наприклад, взяти спиці №3 і №№3,5 або 4).
4
Відріжте робочу нитку по закінченні роботи, залишивши вільний кінець близько 4-5 см. Міцно затягніть «хвостик» (проте не стягуйте кут полотна!) І акуратно протягніть його за допомогою гачка верх по кромочної лінії виворітного боку виробу.
Корисна порада
Якщо останній ряд роботи стане горловиною або манжетою, то можна передувати його кількома рядами хусткової в'язки - в лицьових і виворітних рядах виконуйте тільки лицьові петлі. Такий нехитрий (і разом з тим ошатний) рельєфний візерунок надзвичайно функціональний - він прекрасно тримає форму кромки, не дозволяючи їй неакуратно згортатися. Після закриття завершальних петель можна обв'язати краю речі гачком, стовпчиками без накиду - прямим і зворотним рядами. Цей прийом також добре фіксує краю вироби і надає йому завершеність. Використовуйте пряжу тієї ж товщини, що і при виконанні основної роботи; при бажанні можна вибрати нитки іншого відповідного кольору.
Останній ряд при в'язанні є, мабуть, найголовнішим і вирішальним, адже у разі залишення його незакріпленим, ви ризикуєте втратити свій виріб, так як воно буде просто-напросто розпущено. Закріпити останній ряд , тобто закрити його петлі, можливо кількома методами, в залежності від візерунку в'язки.
Інструкція
1
Спосіб перший - пров'язування косички по краю. Пров'яжіть за задні нитки, об'єднавши в одну лицьовій в'язкою кромочную і першу петлі, отримавши таким чином одну петлю.
2
Переведіть отриману петлю з одного (правої) спиці на іншу (ліву). Пров'яжіть її за задні нитки лицьової в'язкою разом з наступного петлею. В'яжіть подібним способом до кінця ряд а.
3
Обірвіть нитка, коли залишиться на спиці одна петля. При цьому від краю нитки слід залишити 4-5 см. Зробіть петлю і затягніть її.
4
Другий спосіб - пров'язування що розтягується косички. Зазвичай застосовується для гумки. Зніміть кромочную петлю на праву спицю.
5
Зв'яжіть другу петлю. Залежно від обраного візерунка лицьовій або виворітного в'язкою так, щоб на правій спиці утворилися вже дві петлі. Введіть ліву спицю в зняту петлю.
6
Витягніть трохи петлю і протягніть через неї другу. В'яжіть всі наступні петлі до кінця ряд а подібно першої та другої, тобто таким чином, щоб кожна наступна петля протягалася через попередню на правій спиці.
7
Обірвіть нитка, коли залишиться одна петля на лівій спиці, залишивши близько 4 см до кінчика. Введіть нитку в петлю і затягніть.
8
Третій спосіб - за допомогою голки. Обірвіть основну нитку так, щоб її довжина дорівнювала трьом довжинам закривається ряд а. Зв'яжіть кілька останніх ряд ов (5-6) відкритими петлями за допомогою додаткової нитки. Вийміть спиці з петель.
9
Проутюжьте свій край через вологу тканину. Розпустіть ряд и, в'язані додаткової ниткою.
10
Всуньте залишену основну нитку в голку з великим вушком. Виконайте шов по своїм відкритим петлям. При цьому виріб слід тримати лицьовою стороною до себе.