Як відформатувати флешку Ubuntu.

Людина, який нещодавно перейшов на використання Linux, нерідко спочатку не знає, як виконувати навіть найпростіші операції. Однією з таких операцій є форматування флешок і карт пам'яті. Для цього доведеться скористатися командним рядком.
Інструкція
1
Перед підключенням до комп'ютера переведіть флешку в режим дозволу запису. Здійснюється такий переклад мініатюрним перемикачем, розташованим на її корпусі. Якщо такого перемикача немає, накопичувач завжди знаходиться в цьому режимі.Так ж перемикачі іноді є на SD-картах, а також на перехідниках для установки карт формату Mini SD і Micro SD в кардрідери.
2
Підключивши флешку або встановивши карту в кардрідер, не поспішайте відразу приступати до форматування. Обов'язково перенесіть з неї всі дані на жорсткий диск комп'ютера. Якщо файлова система зіпсована, і форматування виробляється саме з цієї причини, витягніть хоча б ті файли, які цьому піддаються.
3
Якщо зберігаються дуже важливі дані, а витягти їх вдалося не в повному обсязі, перед форматуванням зверніться до фахівця з відновлення даних. Можливо, він зможе витягти з носія ще деяка кількість файлів.
4
Завершивши вилучення даних, отмонтіруйте флешку або карту командою umount. Без цього розпочати форматування не вдасться. Але не відключайте носій командою elect - після цього він перестане реагувати на звернення до наступного перепідключення.
5
Зазвичай флешці або карті при підключенні автоматично присвоюється позначення/dev/sda, а єдиному розділу на ній -/dev/sda1. Іноді на носії є кілька розділів. Перевірте, чи так це, скориставшись утилітою fdisk: fdisk/dev/sdaОна дозволяє переглядати таблицю розділів, видаляти їх і додавати нові. Порядок її використання мало відрізняється від порядку використання утиліти з аналогічною назвою в DOS і Windows, і тому не вимагає пояснень.
6
Повне форматування здійснюйте командою: mkfs.vfat -c -F 32/dev/sda1Прі необхідності, замініть/dev/sda1 на інше ім'я розділі. Врахуйте, що повне форматування - тривалий процес, незалежно від того, в якій ОС він здійснюється, зате він дозволяє перевірити фізичну цілісність носія. Якщо ви впевнені в його фізичної цілісності, здійсните швидке форматування, що займає не більше двох хвилин. Для цього виконайте ту ж команду, опустивши ключ "-c".
7
Знову подмонтіруйте розділ звичайним чином. На ньому не повинно бути ні одного файлу. Тепер перевірте, чи правильно відформатувати носій. Скопіюйте в розділ кілька невеликих файлів, отмонтіруйте і відключіть флешку або карту, знову підключіть її і подмонтіруйте. Якщо файли залишаться на місці, операція виконана успішно.