Як вибрати ласти.

Основним атрибутом професійних водолазів і любителів підводного плавання є ласти . Саме від якості ласт і їх призначення, атрибути водолаза діляться на різні категорії. Тому до питання вибору ласт потрібно підходити дуже ретельно.
Інструкція
1
Якщо питання про придбання ласт виник для занурення на глибину, а не для роботи на водній поверхні, зупиніть свій вибір на регульованих ластах з відкритою п'ятою. Саме цей вид «підводного взуття» забезпечує досить потужну рушійну силу при плаванні в товщі води, але при плаванні ближче до водної поверхні такі ласти малоефективні.
2
Якщо ласти необхідні для плавання біля поверхні води, вибір зупиніть на моделях із закритою п'ятою. Ці ласти найбільш зручні для плавців з трубкою. Але через конструктивних особливостей їх відштовхувальні руху значно слабше моделей з відкритою п'ятою.
3
Для професійних занурень на глибину з аквалангом вибирайте складові резинопластиковой ласти . Вони виготовляються з декількох компонентів, як правило, калоші з гуми, а лопаті з пластику. Створюючи потужну рушійну силу, ці ласти дозволяють без втоми покривати великі відстані під водою. При активних рухах ногами, лопаті деформуються створюючи дугового канал, через який проходить і виштовхується значну кількість води, що додає прискорення тілу водолаза.
4
Якщо покупка ласт пов'язана з необхідністю швидкісного пересування під водою, то придбайте довгі пластикові швидкісні ласти . Їхнє призначення швидше спортивне, тому для любителів попірнати з аквалангом це не найкращий вибір.
5
Для плавання в басейні слід купувати короткі гумові і пластикові ласти . Відмінною їх особливістю є маневреність, тому вони використовуються фотографами та інструкторами підводного плавання. Основним недоліком цих ласт є, те, що ноги в них швидко втомлюються і для довготривалих підводних занурень вони непридатні.
6
Вибираючи ласти за ціновими категоріями пам'ятайте, що ласти з термопластика коштують значно дешевше своїх гумових побратимів. Однак рушійна сила таких ласт слабкіше, ніж у багатоскладних, виготовлених з гуми і пластика, та й гумова калоша останніх дозволяє їм краще триматися на нозі. Графітове волокно, яке використовується деякими виробниками при виготовленні ласт ще більше здорожує їх вартість, але толчковая ефективність при плаванні від цього істотно зростає.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wWbBGvEi5XI
Правильний підбір спорядження і, зокрема, ласт - головна умова комфортних підводних занурень. Цей аксесуар повинен сидіти на вас так, щоб, в ідеалі, ви їх взагалі не відчували на ногах, коли переміщується у воді. Вибрати ласти для підводного плавання необхідно відповідно з географією занурень, вашими фізичними параметрами і стилем плавання.
Інструкція
1
Для занурення в холодній воді водойм Росії дайвінгісти зазвичай використовують «мокрі» гідрокостюми, в комплекті з якими продають і спеціальні боти. Для такої екіпіровки вам будуть потрібні ласти з відкритим носком і п'ятою, які кріпляться на нозі за допомогою регульованого кріплення. Для «сухих» «гідровиків» з ботами такі ласти також підійдуть.
2
Найчастіше любителі підводного плавання воліють теплі води південних морів, багаті казковими красою підводного світу. У цьому випадку виберіть закриті ласти на 1-1.5 розміри більше. Це дозволить ласті триматися на нозі досить вільно, не спадати з неї, чи не натирати і не сковувати рухів.
3
У тому випадку, якщо ви віддаєте перевагу енергійний стиль підводного плавання, короткі, але «швидкі» дистанції, різкі занурення, виберіть ласти з більшою жорсткістю. Вони дозволять у воді рухатися швидше, але зажадають великих витрат фізичних сил. Для такого стилю підійдуть і ласти з поздовжнім розрізом, що працюють у воді по типу пропелера, переміщаючи її назад. Витрачаючи менше зусиль, ви зможете долати великі відстані при мінімальній кількості рухів ногами.
4
Тим, хто любить перетворювати свій заплив у нестомлюючу і неквапливу підводну прогулянку, підійдуть еластичні традиційної форми ласти, що не дозволяють розвивати велику швидкість, але забезпечують комфортне переміщення без особливих зусиль. Що стосується довжини, то для сноркелинга - прогулянкового плавання, достатньо буде ласт довжиною 55-65 см, але от для підводного полювання виберіть ласти достовірніше - 85-90 см.
5
Врахуйте, що для зручності пересування центр тиску води на робочу поверхню ласти повинен бути якомога ближче до точки докладання зусиль ногою плавця. Це забезпечується в тому випадку, коли при витягнутих ногах і шкарпетках ніг робоча лопать становить зі ступнями кут рівний 20-30 градусам. У жорстких, прямих ластах, при русі у воді спортсмену доводиться відтягувати шкарпетки ніг сильніше, що при тривалому плаванні може викликати судоми.