Як тренувати слух.

Тренування слуху може знадобитися в будь-який час. Проведення занять не буде забирати багато часу і вимагати відвідування будь-яких спеціальних курсів (тренуватися можна і в домашніх умовах). Єдиною умовою для досягнення бажаного результату є регулярність проведення занять.
Інструкція
1
Отже, виконуйте вправу номер один: як тільки прокинетеся, чи не відкривайте очі відразу ж, «увімкніть» лише слух, осязательно-температурне сприйняття міняйте (тобто не знімайте ковдру). Постарайтеся напружити слух, зосередити всю увагу тільки на оточуючих звуках, тиші. З кожним тренуванням ви станете приймати кожен звук все виразніше, якщо подібне пробудження увійде для вас в звичку.
2
Існує й інший, не менш ефективний спосіб тренування слуху . Вам необхідно буде покласти недалеко від себе механічний годинник, а потім лягти на спину і закрити очі. Не забирайте годинник далеко, потрібно, щоб спочатку ви чітко і без праці розбирали звук їх роботи. Щоб розвивати свій слух, кожен раз відсувайте годинник трохи далі і намагайтеся почути їх цокання. Якщо ви хочете не просто чітко, але і звично сприймати всі навколишні звуки, займайтеся не менше 25-ти або 30-ти хвилин кожен день.
3
Для тренування корисно прислухатися не тільки до звуків працюючих годин, але і до дихання людини. Суть та ж сама, що і в попередній вправі: просто з часом збільшуйте відстань між собою і іншою людиною, ускладнюйте завдання.
Зверніть увагу
Пам'ятайте ще й про те, що визначати напрямок звуку і його чіткість набагато легше, якщо лежати на животі, а не на спині. Крім того, людина набагато краще буде чути навколишні звуки при освітленій місцевості/в світлому приміщенні. Але займатися розвитком слуху, його тренуванням ефективніше, навпаки, вночі.
Корисна порада
Запам'ятайте і не випускайте з виду той факт, що одне з вух завжди чує краще іншого. Визначте, яке саме, а потім почніть більше уваги приділяти тому, яке чує гірше (це дозволить розвивати слух рівномірно). До речі, будь-яке тренування виявиться більш результативною, якщо постаратися відключити інші органи чуття (хоча б ненадовго затримуйте дихання, наприклад).