Як виміряти перетин дроту.

Від перетину залежить те, якою струм можна пропустити через провід з даного матеріалу без небезпеки розігріву його жили. Нерідко цей параметр вказується на ізоляції дроти . Якщо це не так, його доведеться виміряти спеціальним інструментом.
Вам знадобиться
  • - кусачки;
  • - штангенциркуль;
  • - науковий калькулятор;
  • - штатив з індикатором годинникового типу;
  • - довідник з електротехніки.
Інструкція
1
Обесточьте провід, переконайтеся у відсутності на ньому напруги за допомогою вольтметра, а потім зачистите його на невелику довжину (порядку декількох міліметрів).
2
Якщо дріт є одножильним, виміряйте його діаметр штангенциркулем. Робіть це обережно, щоб не стиснути алюмінієвий або мідний дріт, оскільки в цьому випадку показання виявляться значно заниженими.
3
Переведіть отриманий діаметр дроти в перетин за відомою формулою: S =? R ^ 2, де R = D/2Еслі діаметр виражений в міліметрах, перетин вийде в квадратних міліметрах, а в електротехніці це зазвичай і потрібно.
4
Гнучкі дроти зазвичай складаються з декількох жив, що знаходяться під загальною ізоляційною оболонкою. Така конструкція дозволяє йому витримувати часті вигини (хоча зловживати цим властивістю дроти не варто). У цьому випадку, виміряйте діаметр однієї жили, обчисліть за нього перетин, а потім перерахуйте жили в проводі і помножте результат обчислення на їх кількість.
5
Перетин друкованого провідника на платі визначайте, вимірявши його ширину і товщину, а потім перемноживши ці величини. Якщо провідник має змінну ширину, вимірюйте її на ділянці, де вона є найменшою - саме від цього залежить, який максимальний струм можна через нього пропустити. Врахуйте, що якщо друкарський провідник Залужжя, визначити, яку частину його товщини займає припій, а яку - мідь, затруднітельно.Для вимірювання товщини друкованого провідника зручно використовувати штатив з індикатором годинникового типу. Визначте відстань до плати в двох місцях: де провідник є і де його немає. Відніміть одне відстань з іншого, а результат переведіть в міліметри.
6
Щоб дізнатися, який максимальний струм можна безпечно пропускати через провідник з виміряним вами перетин м, скористайтеся спеціальними таблицями, які є в довідниках з електротехніки.