Як навчитися співати, якщо немає слуху.

Навчитися співати ніколи не пізно. Якщо нету слуху , не варто вірити в те, що музичний світ закритий для вас назавжди. Навчитися можна практично всьому, у тому числі і вмінню співати.
Вам знадобиться
  • терпіння, час
Інструкція
1
Якщо немає слуху - його треба здобувати. Для початку, займіться своїм навчанням. Для цього зверніться за допомогою до репетиторів з вокалу або шкільним викладачам з музики. Зазвичай у репетиторів свої вже розроблені методики навчання, так що до вашого навчання вони підійдуть грунтовно.
2
Почніть своє навчання з сольфеджіо. Це особлива наука, початкові вокальні вправи в читанні нот без тексту. Вони вчать чути і слухати ноти, розпізнавати їх на слух і вміти співати грамотно. Почніть свій шлях з цього. У музичних школах на вивчення сольфеджіо йде 7 років, але цю програму можна значно укоротити до декількох місяців. Для цього буде потрібно сила волі і бажання вчитися.
3
Розвивайте слух. Це потрібно для того щоб чисто інтонувати (співати не фальшивлячи), складати музику і підбирати мелодію по слуху. Є абсолютний і відносний музичний слух. Людина з абсолютним слухом може безпомилково розпізнавати кожен звук у музичному творі. Відносний же музичний слух дозволяє своєму власнику розпізнати ноти, але шляхом порівняння з іншими. Так що, володіючи відносним, прагнете до абсолюту.
4
Слухайте музичні твори, знаходьте звуки, вокальні імпровізації. Вивчіть основні терміни, читайте тематичну літературу.
5
Працюйте над голосом. Якщо з наукою «сольфеджіо» ви вже на «ти», подумайте про свій голос. Вміти співати по нотах, безумовно, добре, але треба ще, щоб було чим співати. Навчіться правильно дихати, правильно видобувати звуки. Домагайтеся стійких результатів і через якийсь час ви помітите значні результати.
6
Практикуйтеся. Співайте будинку, в караоке, де завгодно, але співайте! Спробуйте співати під «мінусовки» або без музики взагалі. Так ви будете чути себе, і намагатися потрапляти в ноту, повторювати мелодію.