Як зв'язати горлечко.

Горловина в'язаних виробів - деталь не тільки функціональна, але і декоративна. Якщо зв'язати по одній схемі дві моделі і змінити в однієї з них тільки виріз, то у вас вийде дві абсолютно різні речі. Вибір горлечка суто індивідуальний, так як її форма здатна приховувати недоліки фігури і підкреслювати достоїнства. Ретельно продумайте зовнішній вигляд майбутнього вбрання, і тільки після цього приступайте до роботи. Для початку освойте найпоширеніші горловини - горизонтальну, трикутну і напівкруглу.
Вам знадобиться
  • - дві робочі спиці і одна допоміжна;
  • - два клубка пряжі;
  • - ескіз майбутнього виробу.
Інструкція
1
Зробіть простий горизонтальний виріз. Зв'яжіть перед вироби необхідної довжини і завершите роботу кількома рядами гумки. Вона послужить бейкою горловини; виконуйте її з тієї ж пряжі, що і у кромки низу і манжет.
2
Закрийте петлі останнього ряду з виворітного боку роботи. При в'язанні спинки моделі використовуйте готову передню деталь в якості зразка.
3
Зшийте на плечах задню і передню частини готового вбрання. Довжину з'єднувального шва підберіть в залежності від ширини плечей майбутнього господаря вироби.
4
В'яжіть трикутний виріз з двох клубків однаковою пряжі. Спочатку приміряйте недов'язаний перед і уточніть необхідну глибину V-подібної горловини. Потім вам потрібно точно розрахувати середину в'язання і розділити її на дві частини.
5
Відкладіть ліву половину передніх петель на допоміжну спицю і виконуйте праву, а потім ліву частини роботи окремо. Ваше завдання -регулярно закривати петлі, щоб зв'язати горлечко потрібної форми. Воно буде коротким і більше затупленим, якщо в кожному другому ряду спільно провязивать дві петлі (наступні після кромочной). Якщо ви бажаєте отримати більш глибоку і загострену V-подібну горловину, то робіть зменшення петель на кожному четвертому ряду.
6
Трохи поглибте задню частину горлечка на спинці. Для цього точно розрахуйте ширину вирізу і закрийте петлі середини. Щоб плавно закруглити і підняти виріз, в кожному другому ряду необхідно два рази закрити по три петлі. Після цього в'язання спинки можна закінчувати.
7
Наберіть по кромці V-образного вирізу необхідну кількість петель на кругові спиці і зв'яжіть гумкою бейку. Ряди виконуйте прямі і зворотні, щоб планка лягла внахлест.
8
Навчіться в'язати горлечко у вигляді півкола (U-образно). Це універсальний виріз, який підійде багатьом чоловікам (якщо зробити його неглибоким) і дамам (більш глибокий, жіночний, варіант). Класична ж, середня, глибина напівкруглого вирізу (для моделей в стилі «унісекс») зазвичай робиться на відстані приблизно 60 см від нижньої кромки переду.
9
Нанизайте потрібну кількість (залежно від обраної глибини горловини) серединних петель на допоміжну спицю. В'яжіть дві сторони роботи окремо, як при трикутному варіанті. Однак U-подібний виріз рекомендується закруглити, спільно пров'язуючи в кожному другому ряду: - один раз чотири петлі; - два рази три петлі; - раз - два і три рази по одній петле.Когда горлечко оформиться U- образно, і ви досягнете лінії плечей, закінчуйте роботу.
10
Нарешті, зв'яжіть задник напівкруглої горловини. Для цього надіньте петлі центру роботи на додаткову спицю і закруглите виріз, подібно задній частині V-образного вирізу.
Корисна порада
Досягнувши певного рівня майстерності, ви можете по-різному оформляти горлечко моделей. Допустимо більш-менш відкривати спину; робити ціліснов'язаній і пришивні бейки, а лінію вирізу - прямокутної і фігурної форми; вив'язувати різноманітні декоративні коміри. Все залежить від вашої фантазії та вміння розбиратися в схемах готових викрійок. Головною рекомендацією залишається вибір горлечка залежно від статури майбутнього власника виїзного вбрання.