Як навісити петлі.

Петлі дверні представляють собою будівельну кріпильну фурнітуру, за допомогою якої двері кріпляться до дверної коробки. Крім того, петлі дають можливість двері відкриватися і закриватися. Петлі дверні підрозділяються на кілька різновидів: роз'ємні (двері знімається дуже просто), нероз'ємні (двері знімається тільки при відкручування всієї петлі), навісні (петля складається з двох роз'ємних частин, двері знімається легко, але тільки при знятті лиштви дверей). Крім того петлі бувають праві і ліві, на леві і праві вони діляться тільки в Россі і Швеції, в решті країн все навпаки. Так що при покупці петель дивіться на країну виробника.
Вам знадобиться
  • - стамеска;
  • - саморізи;
  • - шуруповерт;
  • - молоток;
  • - олівець.
Інструкція
1
Отже, ви купили дерев'яну двері з дверною коробкою. Прикладіть двері до того місця, де вона у вас буде стояти, подивіться, чи поміщається вона в будівельний проріз. Якщо у вас двері вхідні, то вона повинна відкриватися назовні, так як якщо вона буде відкривати усередину, то її можна вибити легким ударом. Міжкімнатні двері ставляться залежно від того, де вона менше буде заважати меблів і де у неї буде вільний хід. Покладіть двері разом з коробкою на рівну підлогу. Вирівняйте коробку так, щоб щілини по всьому периметру були однакові, допустимий їх розмір 3-4 мм. Петлі повинні розташовуватися від країв на відстані не менше 30 см. Прикладіть одну петлю в складеному стані до верху двері, намітьте олівцем, де петля розташовуватиметься на двері і на коробці.
2
Тепер найголовніше: на коробці повинна розташовуватися та половинка петлі, на якій розташований штир (вісь); на двері та частина петлі, на якій розташований надівається циліндр. Вийміть двері з дверної коробки, прикладіть до мітках частина петлі з циліндром, прокреслите її розміри на торці дверей в двох позначених вами місцях. Візьміть стамеску, вирубаєте в двері дві порожнини глибиною з товщину металу петлі, так щоб петля зрівнялася з деревиною. Прикрутите петлі поки на 2 саморіза до дверей.
3
Нахиліть дверну коробку на ту сторону, де будуть петлі. Прикладіть їх штирями вгору, прокреслите. За допомогою стамески вирубаєте порожнини так само, як і на двері. Прикрутите петлі на 2 саморіза. Візьміть двері, одягніть її на штирі коробки. Спробуйте закрити двері, тут же поки вона лежить на підлозі, двері закривається нормально, значить, ви все зробили правильно.
4
Тепер найголовніше - встановити двері в отвір абсолютно рівно. Поставте двері в її робоче місце, відрегулюйте її положення так, щоб легко відкривалася і закривалася. Для цього підкладайте знизу брусочки, трісочки, шматочки древпліти. Коли двері вирівняється, то візьміть шуруповерт і прикрутіть на 3-4 саморізами коробку з одного боку, потім з іншого. Знову спробуйте, як двері працює. Тепер закріпіть її вгорі і внизу, але сильно не затягуйте саморізи, тільки щоб втопилася капелюшок. Доверните все саморізи в петлі, ще по 2 штуки, може бути більше, в залежності від моделі петель.
Зверніть увагу
Будьте акуратні при роботі з шуруповертом!
Корисна порада
Якщо двері почне туго закриватися, то зніміть її з петель і трохи зніміть деревину з торця рубанком.