Як звести жуйку.

Красиві речі дуже легко зіпсувати, посадивши на них пляма. Особливо великі незручності доставляють плями від жуйки, які можуть з'явитися через дитячу пустощі, відвідування публічних місць або поїздок в громадському транспорті. Але існують методи ефективного позбавлення від таких плям.
Інструкція
1
Виявивши пляма від жуйки на одязі, негайно покладіть зіпсовану річ в холодильник. Через пару годин жувальна гумка застигне і її можна буде по шматочках зішкребти з тканини. Слід пам'ятати, що вироби з дермантина і штучної шкіри погано переносять вплив низьких температур і в процесі видалення плями можуть бути зіпсовані.
2
Не менш ефективним засобом є видалення жуйки за допомогою холодної води. Для цього відкрийте водопровідний кран і дочекавшись коли потече вода найбільш низькою температури підставте під неї виріб з плямою. Поступово охолоджуючись, верхні шари жувальної гумки почнуть кришитися. В цей час потрібно лише злегка потерти річ, і жуйка почне відвалюватися невеликими шматочками. Дуже ефективно видалити пляму під струменем холодної води допомагає звичайна одежна щітка.
3
Звести пляма від жуйки з оббивки м'яких меблів або килима можна обклавши його пакетиками з льодом. Для цього після охолодження жуйки потріть пляму щіткою. Найбільш ефективно плями з меблів і килима виводяться при охолодженні прилип жувальної гумки сухим льодом. Також, плями від жуйки виводять і засобами для охолодження мікросхем, наприклад таким як «Freezer», які продається в магазинах для радіоаматорів. Після охолодження плями таким засобами застиглу жувальну гумку буде нескладно звести.
4
Якщо жуйка глибоко проникла в структуру тканини і вивести пляму впливом низьких температур не вдалося, скористайтеся побутовими розчинниками, дихлоретаном або бензином. Пам'ятайте, що вони можуть розчинити і фарбу самої тканини. Для того щоб переконатися в безпеці розчинника для самого виробу, нанесіть його на одяг з виворітного боку в непомітному місці і потріть. Якщо фарба з одягу не змивається, то сміливо наносите розчинник на пляму з жуйкою на кілька хвилин, після чого акуратними рухами потріть пляму від центру до краю. При необхідності цю процедуру слід повторити.