Як виміряти температуру тіла градусником.

Сильний жар завжди вказує на ті чи інші проблеми в організмі. Причому для діагностики має велике значення, наскільки підвищена температура. Самий простий і точний спосіб зняти показання - виміряти температуру за допомогою медичного термометра.
Інструкція
1
З різноманіття термометрів, представлених в аптеці, ви можете вибрати той, який влаштує вас за всіма параметрами. Класичний ртутний градусник є найбільш точним, але крихким. Електронний прилад надійніше ртутного, але вимагає частої заміни елементів живлення. Інфрачервоний термометр (він же лобовий) дозволяє дізнатися результат вимірювання за лічені секунди, але має невелику похибку.
2
Якщо ви використовуєте ртутний термометр, струсіть його показання до позначки 34,5 градуса. Електронний і інфрачервоний градусник включите натисканням кнопки.
3
Затисніть ртутний або електронний градусник в пахвовій западині так, щоб гострий кінець приладу був повністю занурений в шкірну складку. Якщо ви використовуєте інфрачервоний термометр, плавно притулите його до чола.
4
При використанні ртутного градусника час процедури становить 5-7 хвилин. Електронний та інфрачервоний прилади подають звуковий сигнал після того, як на дисплеї відіб'ється кінцевий результат вимірювання. Причому перший з них справляється із завданням за 15-60 секунд, у той час як лобовий термометр дає відповідь вже через 1-2 секунди.
5
Оцініть отриманий результат. В нормі температура тіла повинна бути не вище 37 градусів. При субфебрильної температури (до 38 градусів) лягайте в ліжко і викличте лікаря. Якщо відхилення від норми значно (температура вище 38 градусів), прийміть жарознижуючий препарат.
6
Протріть наконечник градусника спиртом, тим самим підготувавши його до наступного використання. Приберіть прилад в спеціальний чохол, це забезпечить його схоронність.
Корисна порада
Чи не стряхивайте показання ртутного градусника, це допоможе швидко згадати останній результат вимірювання і оцінити динаміку. Електронний та інфрачервоний прилади зберігають в пам'яті останнє значення автоматично.
Іноді виникає ситуація, коли треба терміново дізнатися температуру тіла, а градусника під рукою, як на зло, немає. Існує маса інших способів, які допоможуть визначити температуру. І зробити це набагато простіше, якщо поряд з вами хтось є.
Вам знадобиться
  • - свинячий жир.
Інструкція
1
Перший спосіб відомий практично кожній людині. Потрібно доторкнутися до чола захворілого губами або століттям. Якщо є жар, друга людина це дуже швидко помітить. Доторкнутися можна і рукою, але так як на ній шкіра грубіша, то і зрозуміти різницю буде набагато складніше.
2
Якщо ви знаходитесь в самоті, складіть долоню човником, піднесіть її до рота і видихніть в неї повітря. При підвищеній температурі ви відчуєте крилами носа жар.
3
Перевірте свій пульс. При підвищенні температури тіла на один градус пульс збільшується в середньому на 10 ударів на хвилину. Тобто якщо ваш пульс на 30 ударів більше, ніж зазвичай, то ваша температура близько сорока градусів. Але цей метод підходить тільки тим, хто знає свій «робочий» пульс. І, звичайно ж, перед вимірюванням не варто виконувати фізичні дії, вживати чай, каву або палити.
4
Коли температура підвищена або знижена, саме тіло реагує на ці зміни. При зниженій температурі ви будете відчувати сонливість і слабкість. У вас будуть прохолодне тіло, особливо лоб і груди ?. Ви будете почувати апатію, а в кінцівках може відчуватися поколювання.
5
Звичайно, симптоматика буде інша, якщо у вас температура тіла підвищена. Подивіться вправо, вліво, вгору і вниз. Якщо вам важко це зробити, очі болять, а повіки закриваються, то це перший симптом підвищеної температури. Тепер закрийте очі. У вас може відчуватися невелике печіння під століттями.
6
При підвищенні температури людина відчуває ломоту в суглобах, сильну спрагу, озноб. Подивіться в дзеркало, якщо у вас почервоніли щоки, а очі гарячково блищать, у вас температура підвищена.
7
Виміряйте частоту вдихів. У дорослої людини їх кількість повинна бути 15-20 в хвилину, а у дитини 20-30. Якщо кількість вдихів більше, температура тіла вище нормальної.