Як перевірити напругу блоку живлення. перевірка напружень комп'ютера.

На корпусі комп'ютерного блоку харчування зазначено, які напруги повинні бути присутніми на кожному з виходів. Нерідко, однак, ці напруги не відповідають номінальним. Щоб перевірити, чи так це, їх необхідно виміряти.
Інструкція
1
При працездатному комп'ютері виміряти вихідні напруги блоку харчування можна, користуючись аналогово-цифровими перетворювачами, вбудованими в материнську плату. Перезавантажте машину і тут же почніть багаторазово натискати клавішу "Delete" або "F2" (залежно від моделі плати), поки не відбудеться вхід в утиліту CMOS Setup. Виберіть в меню пункт "PC Health Status" і ви побачите, які напруження присутні на виходах блоку харчування насправді.
2
Багато материнських плат не показують в CMOS Setup напруга джерела харчування чергового режиму. Виміряйте його мультиметром, працюючим в режимі вимірювання постійної напруги на межі 20 вольт, підключивши його між чорним і бузковим проводами. Переконайтеся, що воно не є сильно завищеними в порівнянні з номінальним як в робочому, так і в черговому режимі роботи комп'ютера.
3
При непрацездатності комп'ютера, відсутності в CMOS Setup функції «PC Health Status" або сумніві в правильності роботи АЦП на материнській платі для вимірювання всіх напруг використовуйте мультиметр, що працює в тому ж режимі і на тому ж межі. Вимірювання проводите при працюючій машині, стежачи при цьому, щоб не викликати щупами коротке замикання.
4
Для перевірки напруг блоку харчування при мінливих навантаженні використовуйте спеціальний стенд. Навантажите кожен з виходів паралельно з'єднаними автомобільними лампами в такій кількості, щоб сумарний споживаний струм був дещо менше номінального для даного виходу. Врахуйте, що при напружених в 5 і 3,3 В автомобільні лампи споживають знижений струм: заздалегідь виміряйте, який він при цих напружених на одній лампе.Отключая частина ламп на кожному з виходів, можна імітувати зниження навантаження на блок харчування. Само вимір проводите тим же способом, що і в інших випадках.
5
Якщо те чи інше напруга завищено, негайно припиніть експлуатацію блоку харчування і віддайте його в ремонт. Швидше за все, напруги підвищилися через висихання електролітичних конденсаторів, але самостійно міняти їх навіть у вимкненому високовольтному влаштуванні, яким є імпульсний блок харчування, може тільки кваліфікований майстер.
Перше, що ви повинні зробити при виникненні несправності в роботі комп'ютера - з'ясувати, яке саме обладнання зламалося. Сама важка частина - це перевірка блоку харчування, оскільки він може як зламатися повністю, що може означати його заміну, або може зламатися якась із його складових частин.
Вам знадобиться
  • - викрутка;
  • - інструкція підключення проводів материнської плати;
  • - джерело живлення;
  • - вольтметр.
Інструкція
1
Переконайтеся, що проблема полягає в поломці блоку харчування. При включенні зверніть увагу, чи крутиться кулер за гратами блоку на задній стінці корпусу комп'ютера. Якщо ні, то це швидше за все означає, що він несправний. Також це може говорити про проблему з материнською платою - вона просто може не послати сигнал про включення. Тут зручно було б мати запасний робочий блок харчування, щоб перевірити напевно.
2
Якщо у вас є в наявності запасний робочий блок харчування, від'єднайте комп'ютер від джерел подачі електрики. Відкрутіть шурупи бічних стінок корпусу. Запам'ятайте порядок підключення шлейфів до пристроїв. Зверніть особливу увагу на схему підключення проводів до передньої панелі материнської плати - тут найкраще зробити докладну замальовку або знайти цю схему в інструкції до системної плати.
3
Отсоедините дроти блоку харчування, акуратно притримуючи шлейфи за підстави. Розкрутіть всі кріпильні елементи, якими блок харчування прикручений до корпусу системного блоку . Підключіть дроти запасного блоку харчування в тому ж порядку, в якому були підключені дроти початкового. Підключіть комп'ютер до джерела харчування. Якщо все запрацювало, то несправність знайдена.
4
Якщо у вас немає запасного блоку харчування, тоді від'єднайте шлейфи від пристроїв, від'єднайте блок від корпусу і включіть його в розетку. Замкніть контакт 14, який позначений PS_ON .Якщо кулер не заворушився, то потрібне втручання фахівця. Також щоб упевнитися, що проблема з харчуванням, а не з кулером, спробуйте під'єднати до проводів харчування, наприклад, дисковод або додатковий вентилятор щоб подивитися, чи мається вихідна напруга. Виміряйте його за допомогою вольтметра. Якщо є великі відхилення від нормативних показників напруги, то найкраще віднести блок харчування фахівцеві.
Зверніть увагу
Не кожен з цих способів може точно сказати про повну несправності блоку живлення.
Корисна порада
Не чіпайте оголені дроти приладів, підключених до джерела живлення. Для виконання операції з ними найкраще скористайтеся яким-небудь підручним засобом, зробленим з матеріалу, що не проводить струм.