Магазин одягу: Як створити бізнес з нуля.

На перший погляд, торгівля одягом є одним з найбільш легких видів бізнесу - порівняно з ресторанним бізнесом або, наприклад, з відкриттям агентства нерухомості, юридичних або інших фірм. В принципі, так і є, але все ж цей бізнес потребує певних знань і досвіду, і до того ж він досить конкурентний, що потрібно також враховувати.
Інструкція
1
Перш за все, слід проаналізувати вже існуючі магазини міста. Який товар є в достатку, якого недостатньо, «плюси» і «мінуси» дизайну, місцезнаходження і рівень обслуговування персоналу. Після цього виберіть цільову аудиторію для вашого магазину і стиль одягу, яка буде в наявності на прилавках.
2
Потім потрібно вибрати місце, де буде розташовуватися магазин. Воно повинно бути прохідним, наприклад, в центрі міста. Щоб магазин став впізнаваним, краще зробити його знаходяться окремо від інших торгових точок. Інший вдалий варіант місця розташування - в торговому центрі, що дозволить забезпечити приплив покупців, а також заощадити кошти на рекламі.
3
Далі необхідно зайнятися розробкою дизайну, при цьому можна і потрібно проявити фантазію, при цьому враховуючи обраний формат одягу. Існує безліч різних варіантів дизайну: від молодіжного неформального стилю андеграунду до дорогого і шикарного гламуру. Потім приступайте до ремонту та закупівлі обладнання: стійки, вішалки, манекени, дзеркала, касовий апарат. Також не завадить аудіо апаратура, щоб в магазині грала приємна музика, відповідна його формату.
4
На сьогоднішній день існує досить багато оптових постачальників одягу, що представляють певний бренд. На перший погляд, вибір на ринку в сфері одягу досить широкий, проте вибрати щось відмінне від представленого у конкурентів далеко не просто. Тому бажано відвідувати тематичні виставки, а також для пошуку використовувати інтернет. При цьому можна зупинити вибір на відомих брендах або ж просувати нові, закуповувати вітчизняну або імпортну одяг. Як варіант, можна відкрити магазин стильного одягу по франчайзингу, використовуючи вже відому на ринку торгову марку і віддаючи частину прибутку її власникам.
5
Також вам необхідно продумати спрямовану на цільову аудиторію магазину рекламу. Наприклад, цю функцію може виконати зовнішня реклама (оформлення вітрин, вивіска і т.д.), реклама в друкованих виданнях, по радіо або місцевому телебаченню, розсилки поштою, роздача сувенірної продукції, флаєрів і листівок на вулицях. Крім того, до покупців повинна доноситися інформація про нові сезонних надходженнях, розпродажах і знижки.
6
Слід уважно поставитися до підбору персоналу. В невеликий магазин для початку необхідні два касира, замінюють один одного, продавці-консультанти в торговий зал (комунікабельні, з чіткою дикцією і приємним зовнішнім виглядом) і охоронець. Персоналу необхідно створити мотивацію у вигляді зарплати, яка прямо залежить від обсягу продажів.
7
Після вирішення всіх організаційних питань вам залишається лише визначитися з датою відкриття магазину, про яку слід заздалегідь поінформувати покупців за допомогою реклами. Безпосередньо в день відкриття ви можете також влаштувати спеціальні акції зі знижками і подарунками з метою залучення покупців.