Як зробити батарею для опалення самому.

У гаражі, на дачі або ще в якомусь будові можна провести систему опалення своїми руками, що вийде значно дешевше, ніж якщо ви звернетеся до фахівців. І який би ви не вибрали спосіб обігріву, швидше за все вам буде необхідно купити або зробити батарею.
Інструкція
1
Переконайтеся в тому, що у вашій квартирі або в будинку присутній парове опалення як таке. Можливо, ви підключені до міської гілці, яка знаходиться в стіні, а, може, ви встановлювали свій персональний котел у себе в будинку.
2
Підберіть необхідний вам матеріал, з якого ви плануєте створювати майбутню батарею. В даному випадку це будуть звичайні водопровідні труби і металеві листи. Краще, якщо труби чавунні або алюмінієві. Чавун важкий, а алюміній легкий, але дорогий метал. Але алюміній помітно краще проводить тепло.
3
Приготуйте для роботи місце і зварювальний апарат. Купуйте необхідні електроди.
4
Продумайте розміри і зовнішній вигляд майбутньої батареї. Подбайте про креслення.
5
Викладіть труби в потрібному вам порядку. Пам'ятайте, що вам потрібні не тільки прямі конструкції, але і напівкруглі з'єднання. Також придбайте заздалегідь муфти і відвідної кран. Перед зварюванням труби треба прочистити від старої фарби наждачним папером.
6
Приступайте до безпосередньої зварюванні конструкції у вигляді змійки. визначте заздалегідь лицьову і виворітну сторону виробу. Зваріть трубу від опалення з готовою батареєю.
7
Завершіть зварювання приварюванням крана, який буде потрібен для зливання гарячої води з труб по закінченню опалювального сезону.
8
Пофарбуйте труби в потрібний вам колір. Слідкуйте за якістю виконуваної роботи.
9
Дочекайтеся повного висихання фарби і встановіть конструкцію у відведений для неї місце.
10
Перевірте надійність вийшла конструкції. Не вмикайте відразу гарячу воду, обійдіть холодною або теплою. Це убезпечить вас від опіків на випадок протікання батареї.
Зверніть увагу
Пам'ятайте про те, що в залежності від обсягу опалюваного приміщення залежить розмір батареї. Занадто багато ребер не потрібно робити. Досить 8 штук на 10 квадратних метрів.
Опалення будинку в наших широтах - обов'язкова річ. Якщо котел називають серцем опалювальної системи будинку, то труби - це судини. Великий популярність користуються труби з полімерних матеріалів. При їх монтажі не потрібно складного обладнання. Поліпропіленові труби при доступній ціні стійкі до розморожування: на них не виникає тріщин, не відбувається розривів. Вони надійні по своїй системі зварювання, що не піддаються корозії і мають естетичний вигляд.
Вам знадобиться
  • - труби
  • - фітинги
  • - тефлонова стрічка
  • - інструменти для виконання з'єднань
  • - пластикові пробки
Інструкція
1
Приступаючи до установки системи, огляньте труби і з'єднувальні елементи. Використовуйте в роботі тільки ті з них, які не були забруднені або пошкоджені в результаті зберігання або транспортування. Мінімальна температура, при якій можна монтувати поліпропіленові труби становить 5 градусів вище нуля. При більш низьких температурних показниках забезпечити якісне з'єднання буде вкрай складно.
2
Також враховуйте температуру навколишнього середовища при згинанні труб без нагріву - вона повинна бути не нижче + 15 ° С. Найменший радіус вигину труби діаметром від 16 до 32 мм дорівнює восьми діаметрам згинається труби. Проводьте перетин трубопроводів за допомогою особливої деталі, яка зветься перехрещуванням.
3
Для з'єднання деталей з поліпропілену скористайтеся поліфузной, стикового зварюванням, зварюванням із застосуванням електрофітінгов. При зварюванні утворюється високоякісний гомогенний шов. Використовуйте при виконанні з'єднання відповідні інструменти.
4
На поліпропіленових деталях різьблення нарізати не можна, тому використовуйте відповідні фітинги. Для ущільнення нарізного сполучення застосовуйте тефлонову стрічку або інші уплотняющие нитки. Металевий трубопровід, який розташований за комбінованим фітінгом, не можна з'єднувати пайкою або зварюванням поблизу вузла, щоб запобігти перенесення тепла на нього.
5
На час опоряджувальних робіт перекривайте настінні коліна та інші деталі, призначені для під'єднання до системи водорозбірної арматури, пластиковими пробками з різьбленням.
6
Оберіть спосіб кріплення в залежності від виду опор: рухомою і нерухомою. При кріпленні за допомогою рухомих опор трубопровід не має можливості ухилятися від осі траси, але може здійснювати компенсаційні руху (стиснення, розширення). Труби кріплять хомутом на підвісці, укладанням трубопроводу в ізоляцію. При кріпленні за допомогою нерухомої опори (за допомогою муфт, установкою скоби між фітингами і т.д.) біля трубопроводу відсутня можливість компенсації.
7
Мінімальний ухил, з яким монтується трубопровід, повинен становити 0,05% за направленням до найнижчих місць, де можна спорожняти його за допомогою дренажних кранів або клапанів з водовідведенням. Розділіть трубопровід на ділянки, які, в разі необхідності, можна перекрити.
8
Для перекривання використовуйте кульові крани або прохідні вентилі. Перед установкою обов'язково перевірте їх на працездатність. На ділянках монтажу водорозбірної арматури закінчуйте розводящий трубопровід за допомогою настінного комплекту або настінних косинців.
9
Після монтажу трубопроводу наповніть його водою і через 24 години зробіть гідравлічне випробування. Поступово підвищуйте тиск в наповнених трубах до випробувального показника. Тривалість випробування - 60 хвилин, в цей час допускається максимальне падіння тиску до 0,02 МПа. У випадку, коли падіння перевищує даний показник, знайдіть місце витоку, усуньте неполадку і знову проведіть випробування тиском.