Як зробити кульову блискавку.

Фізики досі сперечаються про те, яке ж саме явище лежить в основі кульової блискавки. Одна з теорій свідчить, що вона викликається впливом на речовину надвисокочастотного випромінювання. Існують досліди, що дозволяють отримати таким чином подобу кульової блискавки.
Інструкція
1
Використовуйте для проведення досвіду стару мікрохвильову піч, яка більше не застосовується для приготування їжі. При цьому, однак, вона повинна бути абсолютно справною. Особливо це стосується мікропереключателей, які є датчиками закритого стану дверцята. У самій дверцятах не повинно бути будь-якого роду тріщин, пробоїн.
2
Переконайтеся, що корпус і дверцята печі не пропускають мікрохвильове випромінювання. Використовуйте для цього спеціальний прилад, що випускається промисловістю спеціально для таких вимірювань. Не використовуйте хвилемір, навіть розрахований на робочу частоту печі (2,4 ГГц) - його чутливості може не вистачити. Виконуючи вимір, що не включайте грубку без навантаження. Покладіть в неї, наприклад, невеликий цегла.
3
Візьміть аркуш скла у вигляді квадрата зі стороною в 10 сантиметрів. У його середині просвердлите отвір такого діаметру, щоб в нього щільно вставлялася дерев'яна зубочистка. Способи свердління скла описані в літературі і в інтернеті. Закріпіть в отворі кінець зубочистки.
4
Поставте перед піччю відеокамеру і включіть її на запис. Оскільки досвід небезпечний, краще не піддавати себе додатковому ризику, проводячи його багато разів. Раціональніше один раз зняти його на відео, а потім дивитися стільки разів, скільки хочеться.
5
Поставте скло з спрямованої вгору зубочисткою в середину обертається чаші грубки. Підпаліть зубочистку. Закрийте піч, включіть її на три секунди на повну потужність без гриля, а потім тут же вимкніть. Ви побачите невелику кульову блискавку , яка при відключенні тут же зникне. Ні в якому разі не проводите досвід довше трьох секунд. Якщо з першого разу кульова блискавка не вийшла, більше не повторюйте досвід.
6
Відкрийте піч і тушкуйте зубочистку. Вимкніть запис. При бажанні, викладіть знятий вами ролик на відеохостинг. Порівняйте його з роликами, знятими іншими експериментаторами.
Зверніть увагу
Під час проведення досвіду поруч з піччю не повинні бути присутніми деті.Не знімайте з печі ніякі кожухи і кришки.