Як робити маркетингові дослідження.

У вас є що розвивається перспективний бізнес і величезна кількість ідей для їх втілення? Або ж ви тільки збираєтеся почати? У будь-якому з цих випадків вам просто необхідно провести якісне і грунтовне маркетингове дослідження.
Інструкція
1
Знайдете тих, хто буде вашою цільовою аудиторією, або тих, хто вже активно використовує ваш товар і послуги. З цими людьми вам необхідно укласти договір про нерозголошення таємниці. А так же вони повинні бути проінформовані про чесність виносяться ними рішень.
2
Надайте їм свою нову ідею або продукт. Поясніть їм сферу застосування даної новинки. Вислухайте і візьміть до відома їх пропозиції щодо поліпшення або використанню.
3
Приступайте до вивчення ринку, якщо ваш товар зацікавив хоча б одного з опитуваних людей. Для цього в даний час найпростіше зібрати зведення за допомогою інтернету та пошукових машин. Це найпростіший спосіб для того, щоб дізнатися, скільки ще людей і компаній пропонує продукт аналогічний вашому товару.
4
Запишіть всі отримані дані у вигляді таблиці. Вкажіть в ній адреси постачальників послуг та їх споживачів. Це допоможе вам визначитися з тим, який саме контингент покупців у вас буде в майбутньому, а так же виявить ваших потенційних конкурентів.
5
Визначте шляхом нескладного підрахунку кількість конкурентів на ринку, їх загальний річний і пайовий обсяг продажів, а також чи мають вони прибуток взагалі, з урахуванням різних витрат.
6
Оцініть свій продукт. Приділіть цьому пункту достатньо уваги. В ході розрахунків повинні враховуватися всі витрати на виготовлення товару або послуги, виплати за роботу, будь-які додаткові витрати (телефон, бензин, електрику) і форс-мажорні ситуації. Отримана сума ділиться на кількість передбачуваної для продажу продукції.
7
Знайдіть продавців. Для того, щоб ваш товар з успіхом реалізовувався, найміть людини з суміжної, але не конкуруючої сфери.
8
У випадку роботи через роздрібну мережу зверніться до компаній, давно і міцно працюючим в цьому виді бізнесу. Багато з таких гігантів із задоволенням вислухають вашу пропозицію і, можливо, розділять його, що істотно знизить ваші витрати.
9
Обговоріть майбутні продажу з власниками магазинів, якщо у ваші плани входить реалізація продукту саме таким шляхом. Нехай у вас вже на цьому етапі буде список потенційних клієнтів.
10
Ще раз перегляньте цінову політику, щоб переконатися в тому, що саме ваш продукт за вказаними вами цінами буде купуватися. Звівши весь ризик до мінімуму і зваживши за і проти, приступайте до виконання вашої ідеї.
Маркетингове дослідження ринку товарів є невід'ємною частиною будь-якої виробничої галузі. Цю дослідницьку діяльність підрозділяють на дві частини: аналіз існуючих видів товарів або продуктів і вивчення нових, потенційно восстребованних торгових марок.
Інструкція
1
Вивчення існуючих товарів почніть з аналізу ставлення споживачів до кожної конкретної торгової марки. Для цього проведіть опитування покупців в тих місцях, де цей товар купується, або здійсните анкетування іншими способами, наприклад, шляхом заповнення відповідей на питання на сайтах, СМС-опитування і т. Д.
2
В результаті ви визначите частку потенційних покупців, які визнають конкретну торговельну марку в якості першої в списку придбаних і впізнаваних. Ви також складете список торгових марок головних конкурентів. На підставі цих даних порівняйте співвідношення між показником популярності кожної товарної марки і частки ринку, яку вона займає, з середнім співвідношенням для даного ринку, т. К. Деякі бренди працюють активніше інших.
3
Далі вивчіть думку споживачів про ці продукти, т. Е. Проаналізуйте, наскільки даний товар відповідає потреби покупців. Використовуйте рейтингову систему для опитувальника, в ній покупці повинні вказати рівень якості і сервісу продуктів або послуг у порядку спадання. В анкеті також вкажіть джерело інформації, на який споживач посилається при виборі того чи іншого товару: виставки, реклама в ЗМІ, поради знайомих і т. Д. На підставі цих даних сформулюйте ступінь лояльності покупців до конкретної торгової марки. Крім прямих споживачів, залучіть до оцінки існуючих продуктів працівників торгівлі та сервісних служб.
4
Вивчення нових, потенційно затребуваних товарів починається на етапі генерації ідей по їх створенню. Важливою частиною аналізу проведених опитувань є вивчення скарг на існуючі продукти, причини відмови їх діяльності, проблеми з сервісним обслуговуванням і т. Д. Складайте рейтинг нових ідей для виробництва продукту на підставі даних про ступінь задоволення потреб покупців, потенційної ємності ринку, аналізу діяльності конкурентів і передбачуваних каналів збуту.
5
Заключною стадією створення нового продукту є пробний маркетинг. При цьому виді дослідження зразки продуктів надаються на випробування потенційним клієнтам, дилерам або беруть участь у виставках. На підставі аналізу даних опитування про відповідність споживчому попиту нового товару, а також після визначення ступеня лояльності до нового продукту, зробіть прогноз обьема продажів і прибутку.