Як обгородити будинок.

Перед тим, як облаштовувати територію близько будинку , необхідно зробити хороший паркан. Виконати огорожу будинку не так вже й складно. Вся робота може бути виконана самостійно.
Інструкція
1
Дерев'яний паркан збирається на місці і встановлюється на металеві або ж дерев'яні лаги. Вони ж кріпляться на металеві стовпи. Врахуйте, такі паркани будуть служити не довго. Необхідно здійснювати постійний догляд за деревом. Служити таку огорожу буде від 5 до 10 років. Саме за даний проміжок часу згнивають стовпи і занепадають горизонтальні конструкції. Навіть при таких якостях, дерев'яний паркан залишається практично найпопулярнішим видом огорожі. З переваг можна відзначити доступну ціну, простоту установки, можливість легкої заміни згнилі або зламаного елемента.
2
Біля дерев'яного паркану досить проста конструкція. Він складається з опорних стовпів. Їх же вривається в землю і закріплюють на них горизонтальні поперечки - лаги. Саме лаги виступають опорою дерев'яної обрешітки паркану. Решетування представляє собою закріплені вертикально і горизонтально дошки.
3
На даний момент вже не користуються великою популярністю паркани, які повністю складаються з дерева. Тобто всі елементи, включаючи стовпи забору, виконані з деревини. На їх зміну приходить паркан, зроблений з комбінованого матеріалу. Стовпи зводять з цегли, бетону, металу, лаги ж можуть бути зроблені з металу, а обрешетка залишається дерев'яною. Такий паркан буде служити набагато довше, ніж звичайний. Врахуйте, нижня частина залізобетонного стовпа паркану з металу може з часом прийти в непридатність. Необхідно при встановленні стовпа нижню частину покрити шарів бітуму.
4
Поперечні лаги паркану повинні мати свої параметри. Вони залежать від довжини прольоту, ваги захисної конструкції і від якості самого матеріалу. Наприклад, для забору, довжина якого не більше 2 метрів, а захисна частина робиться з паркану, можна зробити поперечки з бруса хвойної породи дерева з перетином 50х50 або 60х60 міліметрів. Найкраще для цієї мети підходять дошки, товщина яких 50х100 міліметрів. Їх встановлюють вертикально на ребро. Завдяки вертикальній жорсткості паркан вийде легше і дешевше.