Як влаштувати фундамент.

Фундамент - це один з найголовніших конструктивних елементів у будівництві будинку, тому потрібно грамотно і відповідально підійти до цього питання. Якщо спочатку буде закладена помилка на етапі пристрої фундаменту, то можна отримати незворотні наслідки, які завдадуть шкоди всьому будинку, це може бути перекіс фундаменту, істотний перевитрата матеріалів, різноманітні деформації, тріщини в несучих конструкціях.
Інструкція
1
Отже, перед початком пристрою фундаменту «розбийте» план будинку. Починати треба з його зовнішнього периметру. У створі розбивочних осей, на дистанції 1-1,5 метра від краю передбачуваної траншеї або котловану вбийте або закопайте дерев'яні стовпчики. Прослідкуйте, що б їх верх був на 10-15 см вище рівня майбутньої підлоги.
2
У тих місцях, де перетинаються розбивочні осі, забийте цвяхи або зробіть пропили для кріплення волосіні або дроту. Так звану обноску, можна зробити з стовпчиків, які з'єднані поверху дошками. Цим самим ви позначите не тільки розбивочні осі, але і зовнішні межі фундаменту і стін.
3
Використовуючи трикутник зі сторонами співвідношення 3-4-5, встановіть прямі кути. Для остаточної перевірки прямокутності плану фундаменту, виміряйте його діагоналі. Щоб визначити горизонтальний рівень (однакові позначки по кутах будівлі), скористайтеся гідрорівнем або звичайним поливальним шлангом зі скляними трубками на кінцях, який попередньо заповніть водою.
4
Прийміть одну мітку за вихідну і за допомогою гідрорівня перенесіть її на інші сторони і кути, таким чином ви отримаєте горизонтальну лінію по периметру, від якої і ведіть відлік відміток при земельних роботах, пристрої фундаменту, зведенні зовнішніх і внутрішніх стін.
5
Перед початком риття котловану або траншей, з усією передбачуваної площі забудови зніміть рослинний шар землі і перевезіть його в сад чи город. Передбачте затоплення майданчика дощовою водою, для цього влаштуйте водовідвідну канаву. Методи земляних робіт залежать від типу фундаменту, грунту, і ґрунтових вод.
6
Щоб закласти стовпчастий фундамент, робіть круглі ями з прямовисними стінами. Вони будуть стійкі до обвалення навіть якщо грунтові води високо стоять. Такі ями можна вирити вручну, для цього використовуйте садовий бур, яким виройте центр ями, після чого виймайте грунт лопатою поступово розширюючи її.
7
Для стрічкового фундаменту рийте траншеї і котлован з урахуванням крутизни укосів. Пам'ятайте, що залишати стінки 1-1,2 метра заввишки, можна для щільних глинистих ґрунтів і лише за відсутності грунтових вод. В інших випадках, за допомогою дощок передбачте тимчасове кріплення для земляних стін.
8
Як правило, влаштовувати фундамент потрібно відразу після завершення риття траншей і котловану, почніть це робити з нижніх відміток. Якщо в котлован потрапила вода, перед укладанням фундаменту видаліть її. На різних відмітках закладання робіть уступи висотою не більше 50 см.
Корисна порада
Для сухого та маловологого грунту, фундамент під малоповерхове будівлю можна робити з традиційних матеріалів, при цьому глибоко закладати його не слід, достатньо буде 0,7 м.